Vir­tu­ál­na asis­ten­ka Ama­zo­nu pus­ti­la die­ťa­ťu por­no namies­to pes­nič­ky

Ľubica Račeková / 11. januára 2017 / Tools a produktivita

Malý chla­pec a vir­tu­ál­ny domá­ci asis­tent od Ama­zo­nu sa nepo­cho­pi­li. Túto situ­áciu zachy­til chlap­cov otec na video, kto­ré má už tak­mer deväť mili­ó­nov vzhliad­nu­tí.

Technológie sú skvelé veci, pokiaľ robia to, čo majú. Virtuálny domáci asistent od Amazonu Echo Dot, so systémom umelej inteligencie Alexa, je skvelým príkladom, že technológie a ľudia sa nie vždy dokážu pochopiť. Aj keď je tento systém celkom úspešný, detské požiadavky by zrejme plniť nemal.

Malý chlapec si chcel prehrať pieseň, a tak detským hláskom povedal: ,,Alexa, zahraj 'Digger, Digger,'." Jeho pokyn virtuálna asistentka nepochopila a zjavne počula niečo celkom iné. Alexa za slovami malého chlapca identifikovala prosbu o pustenie stanice s pornom. Následne mu vymenovala niekoľko možností, z ktorých si mal vybrať. To však, samozrejme, prerušili jeho rodičia, ktorí začali kričať ,,Nie! Nie! Nie! Alexa prestaň!"

Toto video, ktorému dal otec chlapca názov "Amazon Alexa Gone Wild," (Alexa z Amazonu "zdivočela") má už takmer 9 miliónov vzhliadnutí:

Celá táto situácia dokazuje viacero vecí. Jednou z nich je tá, že deťom by podobné "hračky" nemali patriť do rúk. Tak, ako je na niektorých veciach upozornenie, od akého veku ich môžu deti používať, s technológiami by to malo byť podobne. Aj keď dnes už chce každé druhé dieťa tablet (a každé prvé ho už možno má), na tieto veci je rozhodne čas. Určite záleží od výchovy. Pre niekoho je dôležité, aby jeho dieťa rozumelo novým vymoženostiam, no je to naozaj potrebné v takom útlom veku? V prípade virtuálnej asistentky je to rozhodne skoro, pokiaľ nechceme, aby začala sexuálna výchova už v predškolskom veku...

Tu je celá verzia videa:

Zdroj: popsugar.com, Zdroj titulnej foto: youtube.com

Pridať komentár (0)