Začni rok 2019 podľa vlastných plánov. Týchto 5 diárov ti s tým pomôže

  • Zozbierali sme 5 najlepších diárov, vďaka ktorým v novom roku zahviezdiš
Unsplash
  • Zozbierali sme 5 najlepších diárov, vďaka ktorým v novom roku zahviezdiš

The Žurnál

Začneme už zaužívanou klasikou, ktorá je rozšírená nie len u nás, ale aj vo vedľajšom Česku. Ambiciózny projekt o sebe tvrdí, že je najminimalistickejším diárom, ktorý ti pomôže žiť spokojnejší život. Ako to však celé funguje? Nemusíš zájsť do kníhkupectva, aby si zistil odpoveď – stačí ti kliknúť na stránku projektu. V ponuke nájdeš viaceré varianty. Ak si trúfaš na dlhší záväzok, odporúčame ročník (január – december 2019). V opačnom prípade je tu ešte stále možnosť polročníka, ktorá pokrýva len šesť mesiacov.

Zobraziť celú galériu (10)
zdroj: Web The Žurnál

The Žurnál ponúka naozaj mnoho – jeho hlavným cieľom je pomôcť svojmu vlastníkovi zorganizovať si čas, na čo používa napríklad detailný systém piktogramov. Na každý keď má vyhradený dostatok miesta na poznámky, stretnutia aj povinnosti. Motivuje dokonca aj k vďačnosti – verí, že za každý deň by sme si mali nájsť aspoň jednu drobnosť, za ktorú sme radi. Silným bodom je aj plánovanie do budúcnosti, ktoré je spracované jednoducho a prehľadne. Diár však nezabúda ani na to, že život treba prežiť naplno. Do popredia vystupuje dôležitosť sebarozvoja a plnenia svojich snov. Začni svoju cestu rozvoja tu.

Zobraziť celú galériu (10)
zdroj: Web The Žurnál

Lenka Sršňová

Slovenská módna návrhárka Lenka Sršňová aj tento rok prináša na trh špeciálny ručne vyrobený diár s motívom kolekcie Fullove. Zápisník je síce oproti The Žurnálu o čosi menší (je vo veľkosti A6), avšak zmestí sa do neho skutočne veľa – plánovať si s ním môžeš na rok či mesiac dopredu. Týždeň zodpovedá jednej dvojstrane. Vybrať si navyše môžeš z viacerých variánt – Morena, Nevesta, Zvery alebo Geometria. Diár si môžeš uchmatnúť tu.

Moleskine

Moleskine je vo svete plánovania legendou, a myslíme, že úplne oprávnene. Značka sa od svojho založenia v roku 1997 rozrástla na veľké meno ponúkajúce okrem kancelárskych potrieb aj doplnky ako pracovné aktovky alebo plánovacie aplikácie do telefónu. Kvalitu s určitosťou nájdeme v každom produkte z ich skutočne veľkej ponuky.

Do Moleskinu sa oplatí investovať ak si už plánovaní expert, ale rovnako aj v prípade, že si len začiatočník a nevieš, čo od diáru očakávať. Vybrať si môžeš z mnohých verzií – čistý diár, ktorý si dotvoríš sám, klasický diár na jeden rok v mnohých veľkostiach alebo špecializovaný diár na cestovanie, čítanie kníh či varenie. Moleskine taktiež ponúka mnohé špeciálne edície svojich zaužívaných produktov, pri ktorých si na svoje prídu napríklad fanúšikovia Game of Thrones či Star Wars. Nájdi si svoj ideálny Moleskine tu.

Zobraziť celú galériu (10)
zdroj: Archív: luxesocietyasia.com

Papelote

České papiernictvo Papelote prináša do nášho zoznámu eco-friendly nádych. Vo svojich produktoch propaguje čarovnú moc papiera, ktorý nie je vnímaný len ako podklad na písanie – je plný chutí, zvukov, farieb a vôní. Ide o skutočne vďačný materiál, ktorý sa dá formovať do skutočne nádherných podôb, o čom sa pri nákupe v Papelote môžeš presvedčiť na vlastné oči.

Pražské papiernictvo ponúka množstvo možností diárov – malé, veľké, literárne, v tvrdej aj mäkkej väzbe. Nech už si však vyberieš akúkoľvek možnosť, môžeš rozhodne očakávať kvalitný a estetický výsledok. Zakúpiť si ho môžeš tu.

Remini

Chceš podporiť slovenskú tvorbu? V tomto prípade to tak môžeš urobiť – diáre Rimini totiž na svojich obaloch prezentujú výtvarné diela slovenských ilustrátorov. Ilustrácie Lívie Prudlovej, Dominiky Valentovičovej a mnohých ďalších tak môžeš zo sebou nosiť na každom kroku. Vybrať si môžeš z ponuky týždenných a denných diárov. Ak ti dopredu nalinajkované diáre nesedia, nezúfaj – Remini ponúka nielen možnosť čistých zápisníkov, máš možnosť objednať si zápisník na mieru. Tú správnu možnosť pre teba si môžeš preveriť tu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech