Zcan: prvá bez­drô­to­vá sca­no­va­cia myš na sve­te

Techpedia: Harry Gavendová / 1. augusta 2014 / Tech a inovácie

Čín­ska spo­loč­nosť Design to Inno­va­ti­on (DTOI) pri­ná­ša vrec­ko­vý sca­ner pre všet­ký­ch, kto­rí potre­bu­jú byť mobil­ní a pri­tom pra­co­vať. Zaria­de­nie je v pod­sta­te myšou, no doká­že sca­no­vať text či obráz­ky a okam­ži­te ich zobra­zo­vať na disp­le­ji mobil­ný­ch zaria­de­ní. DTOI tvr­dí, že je to prvá bez­drô­to­vá sca­no­va­cia myš na sve­te.

Podobné zariadenia, teda vreckové scanery, síce už poznáme od LG v podobe LSM-100 alebo IRIScan, no tie sú spojené s počítačom káblom. Zcan je teda údajne prvou bezdrôtovou myškou, ktorá dokáže instantne scanovať. K počítaču sa pripája na proces scanovania cez rozhranie WiFi na 2,4 GHz frekvencii.

Za scanerom stojí SLAM Scan softvér, ktorý umožňuje prepis textu či obrázkov do multimediálneho obsahu v reálnom čase. Softvér pochádza od švajčiarskej spoločnosti Dacuda a umožňuje i ďalšie funkcie ako okamžité úpravy či zdieľanie obsahu na internete. Zcan poháňa dobíjateľná lítiová batéria.

Ako teda ceelé funguje? Jednoducho pripojíte myš cez WiFi k počítaču a len postupne prechádzate po obrázku či texte. Okamžite sa vám zobrazuje scanovaný obsah na monitore. V súčasnosti je Zcan kompatibilný s OS Windows 7 a 8, Mac OS X 10.6 a vyššie, ale tiež s 3.generáciou iPadu a 2.generáciou iPad Mini. Koncom roka pribudne iPhone 5/5S.

Nechýba podpora 199 jazykov vďaka Optical Character Recognition OCR a ak sa prepojíte so službou Google Prekladač, text sa hneď preloží do želaného jazyka a nahlas prečíta.

Projekt však čaká (aj na vašu) na podporu v rámci kampane Indiegogo.

Zdroj: techpedia

Pridať komentár (0)