Značka Ivana Marcinka je zhmotnením súčasného minimalistického dizajnu

  • Ivan Marcinko je príkladom multifunkčného človeka, ktorý sa chopí každej príležitosti. Vďaka svojej firme, Lacná 3D tlač, ti zhotoví produkt, aký sa ti zažiada. Ak preferuješ skôr prírodné materiály, určite ťa zaujme jeho minimalistická značka MARC.
marc
facebook.com/ivan.marcinko/facebook.com/marcdesignstore
  • Ivan Marcinko je príkladom multifunkčného človeka, ktorý sa chopí každej príležitosti. Vďaka svojej firme, Lacná 3D tlač, ti zhotoví produkt, aký sa ti zažiada. Ak preferuješ skôr prírodné materiály, určite ťa zaujme jeho minimalistická značka MARC.

Štúdium architektúry je plné tvorby návrhov, ktoré však väčšina študentov po čase len odloží do pracovného stola alebo na hardisk. To však nie je Ivanov prípad. Ten sa rozhodol všetku svoju snahu zachytenú na skečoch premeniť na reálne, hmatateľné produkty. Tie dokážu skrášliť moderný interiér domácnosti, ale aj tvoju kanceláriu.

 

Ako architekt, môže vďaka značke MARC z času na čas vymeniť počítač za drevo a venovať sa drevárskemu remeslu.

Ivan mal vždy blízko nielen k dizajnovým návrhom, ale aj zhmotňovaniu nápadov. Na Slovensku založil jednu z prvých spoločností, ktorá sa venuje zákazkovej 3D tlači a prototypovej výrobe.


Na Ivanovi je všetko od nákresu, cez počítačový 3D model, výber konkrétnej dosky dreva a prvý prototyp až po grafiku a dizajn obalu. Nevyhne sa však ani výrobe a odosielaniu jednotlivých balíčkov.

Svoje návrhy najradšej prepracúva vo svojej mysli, ktorá mu poskytuje omnoho väčšiu voľnosť ako ceruzka alebo počítač. Ak má o produkte jasnú predstavu, pustí sa do modelovania v programe Rhinoceros.

Ivan má svoju vlastnú drevársku dielňu len na skok od počítača, na ktorom vytvára koncepty produktov, ktoré dnes obľubuje nejeden Slovák.

 

Na prvý pohľad sa môže zdať, že na slovenskom trhu je dizajnérskych produktov z dreva už nespočetne mnoho. Tie od značky MARC sa však od konkurencie odlišujú  predovšetkým ich minimalizmom a tvarovou čistotou, ktorá nie je na našom trhu až takou bežnou záležitosťou. Ďalším nesporným benefitom je aj využívanie prírodných materiálov, eko-olejov, či  obalov, vďaka ktorým dostava každý jeden produkt určitú pridanú hodnotu.

 

Ivan má v pláne svoju značku spropagovať aj za hranicami Slovenska, a to aj s pomocou talentovaných Slovákov.

„Budem hľadať aj nové príležitosti na Slovensku, ako nové predajné a prezentačné priestory tak aj nové možnosti spolupráce. Na Slovensku je množstvo šikovných a talentovaných ľudí, budem rád, ak sa mi s niektorými z nich podarí spojiť a možno priniesť nové zaujímavé produkty,“ vyjadril sa Ivan pre sketcher.sk.

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá