10 vecí z IT, ktoré musíte vedieť

  • No tak deti, všetci sem. Máme niekoľko správ zo sveta IT, ktoré by ste mali vedieť.
image_1418552998.png
  • No tak deti, všetci sem. Máme niekoľko správ zo sveta IT, ktoré by ste mali vedieť.

 

1. Uber bol zakázaný v Dillí po tom, čo bol jeden zo šoférov obvinený zo znásilnenia pasažiera. Súd so šoférom je naplánovaný na pondelok.

2. Severná Kórea poprela, že by sa bola nahackovala do Sony Pictures. Ale zároveň hackerov pochválili, a nazvali to “chrabrým činom”.

3. Apple bude možno robiť menší iPhone. Povráva sa, že vyvíjajú nový telefón so 4 palcovou obrazovkou.

 

 

4. Steve Jobs posmrtne svedčil na protimonopolnom súde za Apple. Jeho svedectvo natočené na video bolo pustené na súde.

5. Startup Instacart venujúci sa rozvozu potravín, získal financovanie vo výške viac ako 100 miliónov dolárov po valuácii na 2 miliardy. Naposledy hlásená valuácia bola pri 400 miliónov dolárov.

6. “Klebetnícka” aplikácia Secret, ktorej sa svojho času veľmi darilo, začína dosť značne upadať. Nikto aplikáciu nepoužíva, a údajne hľadá, kam by sa mohla posunúť.

 

 

7. Google zrušil zo svojho Google Play Store všetky aplikácie spojené so stránkou na zdieľanie súborov The Pirate Bay. Vývojári aplikácii, ktorí takýto software vytvorili boli obvinení z porušovania pravidiel.

8. Mačacia virálna hviezda, Grumpy Cat, zarobila svojmu majiteľovi za dva roky viac ako 100 miliónov dolárov. Je to viac ako zarába väčšina Hollywoodskych hviezd.

9. IAC sa snaží predať zábavnú stránku ColledgeHumor za sumu okolo 100 milińov dolárov. Majoritný podiel akcii kúpila firma pred ôsmimi rokmi za sumu okolo 20 miliónov USD.

10. Facebook usporiadal obrovskú párty pre svojich zamestnancov v AT&T parku v San Franciscu. Firma si prenajala úplne celý baseballový štadión.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech