11 úspešných ľudí radí, ako byť produktívny

  • Základom úspechu je prijatie rady od niekoho skúsenejšieho. Preto si nenechaj ujsť tipy na zvýšenie produktivity, ktorými sa riadia úspešní ľudia.
hrrockstars_co_uk
  • Základom úspechu je prijatie rady od niekoho skúsenejšieho. Preto si nenechaj ujsť tipy na zvýšenie produktivity, ktorými sa riadia úspešní ľudia.

Casey Neistat         

Tento známy tvorca YouTube videí, no rovnako aj producent a režisér nedá dopustiť na diáre značky Moleskine. Používa ich každý deň a zapisuje si do nich poznámky, pripomienky, stretnutia a nápady. Nemusíš si kúpiť práve luxusný Moleskine diár, na trhu nájdeš množstvo cenovo prijateľnejších aternatív. Diár by si si však zaobstarať určite mal.

Tim Ferris

Autor viacerých „štvorhodinových“ bestsellerov odporúča veľmi jednoduchý trik. Každé ráno si napíš na kus papiera zoznam 5-6 vecí, ktoré musíš splniť. Ak budeš mať ciele splnené, papier jednoducho roztrhaj. Tim však pripája aj ďalšiu radu a každému odporúča neponáhľať sa s plnením pracovných úloh. Znie to šialene? Možno, ale bude na tom kus pravdy. Tvrdí totiž, že práca, ktorú necháš „odstáť“ sa vyselektuje – buď ju spraví niekto iný, alebo prestane byť dôležitou. Stojí to za zamyslenie. Nakoniec, Tim Ferris ani zďaleka nie je prvým zástancom tejto myšlienky. Rovnaké „posolstvo“ hlásal už Napoleon, keď sa rozhodol listy otvárať až niekoľko týždňov po ich doručení. Tvrdil, že dôležité veci toľko počkali, zatiaľ čo tie nedôležité sa vyriešili samé.

notebook

Zdroj: zembula.com

Robert Greene

Táto rada je cenná predovšetkým pre spisovateľov, či redaktorov. Ak čítaš knihu a zaujme ťa nejaká myšlienka, napíš si ju na kartičku – každú myšlienku zvlášť. Kartičky potom roztrieď do tematicky rozdelených škatúľ. V každej škatuli tak budeš mať súbor jednotlivých myšlienok na danú tému kedykoľvek k dispozícii.

Dov Charney

Tento obchodník má v najefektívnejšom spôsobe komunikácie jasno – používa maily vždy, keď je to možné. Nenechá sa tak vyrušovať zdĺhavými, a mnohokrát aj zbytočnými telefonátmi. Odpovedať na mail môže kedykoľvek, v čase, ktorý mu najviac vyhovuje. Tie, ktoré nie sú dôležité, samozrejme môžeš rovno ignorovať.

Ramit Sethi

Úspešný podnikateľ vidí veľký problém predovšetkým v šetrení na pracovnej sile. Kritizuje, že množstvo podnikateľov za asistentov prijme neskúsených absolventov so zlou organizáciou času, pretože ich platové požiadavky sú nízke. Ramit odporúča najímať si skúsených a starších asistentov a poradcov, ktorí sú zodpovední, skúsenejší a produktívnejší.

laptop-notebook-working-outside

Zdroj: pexels.com

Tobias Wolff

Tento spisovateľ odporúča prepisovať si každý víkend nové poznatky a postrehy z kníh, ktoré ťa zaujmú. Tvrdí, že ťa to robí v ďalších činnostiach rýchlejším, stáva sa z teba lepší spisovateľ a robí ťa to múdrejšou osobou.

James Altucher

Pre Jamesa je slovo NIE v otázke produktivity natoľko dôležitým, že o ňom napísal samostatnú knihu. Je totiž presvedčený o tom, že väčšina ľudí je zvyknutá na všetko hovoriť ÁNO a vzápätí nato sa čudovať, že na nič nemajú čas. Určite teda slovo NIE zaraď do svojho slovníka čím skôr.

Samantha Hoover

Veľmi jednoduchý tip/trik, ku ktorému netreba žiadne ďalšie slová. Vymaž si z telefónu Facebook. Bodka.

Bryan “Birdman” Williams

Bryan každému odporúča pracovať v čase, keď je najproduktívnejší. Tvrdí, že mnoho ľudí ho nepovažuje za normálneho, nakoľko cez deň spí a začína pracovať o 01:00 ráno. Nehľaď na názory iných a využi svoje najsilnejšie hodiny vo svoj prospech.

startup-photos-large

Zdroj: startupstockphotos.com

Tucker Max

Nasledovný tip vychádza aj z rôznych štúdií, kde sa potvrdilo, že počúvanie rovnakého songu stále dookola by malo tvoju produktivitu zvýšiť. Nastav si teda niečo, čo ťa naozaj baví, stlač repeat a vyskúšaj to… Výsledky by ťa mali očariť.

Aaron Ray

Dnes nič nie je zadarmo, no za dobrú službu sa oplatí zaplatiť. Radu Aarona možno aplikovať na najrôznejšie oblasti, podstata ostane ale vždy rovnaká – nikto nie je odborníkom na všetko. Preto neváhaj vyhľadávať kvalitných ľudí, ktorých je síce potrebné adekvátne oceniť, no ušetria ti množstvo starostí a času.

 

Zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: hrrockstars.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech