15 tipov, ktoré ti zjednodušia život

  • Nie vždy ide všetko podľa tvojich predstáv. Niekedy však stačí spraviť naozaj len nejakú maličkosť a všetky veci sa pohnú vpred. Nechaj sa inšpirovať týmito 15 tipmi. Ak ich zaradíš do svojho života, stane sa pre teba jednoduchším a ty sa staneš šťastnejším.
pexels-photo-106224
pexels.com
  • Nie vždy ide všetko podľa tvojich predstáv. Niekedy však stačí spraviť naozaj len nejakú maličkosť a všetky veci sa pohnú vpred. Nechaj sa inšpirovať týmito 15 tipmi. Ak ich zaradíš do svojho života, stane sa pre teba jednoduchším a ty sa staneš šťastnejším.

#1: Zvoľ si šťastie. Buď vďačný za to, čo máš a teš sa na všetko dobré, čo ťa čaká. Rozhodni sa byť šťastným.

#2: Zmeň svoje myslenie. Musíš uveriť tomu, že všetko máš vo svojich vlastných rukách. Strojcom svojho šťastia si len ty sám.

#3: Každý deň si predstav, že je to tvoj posledný deň na Zemi. Čo by si robil, keby nemalo byť už žiadne „zajtra“? Zmenil by si prácu, vyznal niekomu svoje skrývané city, alebo by si cestoval? Urob to, život je krátky a nikdy nevieš, ktorý deň bude naozaj tým posledným.

#4: Odpúšťaj. Ak nechceš byť obeťou svojho osudu, nauč sa odpúšťať. Nie kvôli druhým, v prvom rade kvôli sebe.

#5: Popremýšľaj, čo by si robil, ak by si všetko stratil. Naozaj všetko – rodinu, priateľov, prácu, majetok. Podstatou je to, že jedna vec ti zostane – život. Pokiaľ ho máš, čokoľvek môžeš nielen stratiť, ale aj získať.

#6: Spomeň si na svoje sny z detstva. Čomu si sa chcel najviac venovať, keď si bol dieťaťom? Spevu, kresleniu či písaniu? Práve naše detské sny totiž veľakrát odhaľujú náš najväčší skrytý talent.

#7: Denne sumarizuj. Je dôležité, aby si svoj úspechy, postupy a sny prehodnocoval každý deň. Skvelým spôsobom, ako to robiť, je viesť si denník.

Zdroj: unsplash.com

#8: Cvič. Nemusíš tráviť v posilňovni hodiny denne, ide o to, aby si svoje telo nezanedbával.

#9: Odpoj sa od technológií. Dopraj si raz za čas úplny digitálny detox – deň bez mobilu, televíze, notebooku, či tabletu.

#10: Medituj. Je veľmi dôležité, aby si si dokázal nájsť čas, kedy budeš len sám so svojimi myšlienkami. Len vtedy im skutočne porozumieš.

#11: Zdriemni si. Zdriemnutie si v poobedných hodinách môže mať priam magické účinky ako na tvoju produktivitu, tak aj na kreativitu.

#12: Nezanedbávaj odpočinok. Ideálne by bolo, ak by si si týždenne mohol dopriať 2 dni voľna. Ak to nejde, nevyhnutne popracuj aspoň na jednom. Rovnako dôležité je, aby si si aspoň 2x ročne doprial minimálne 7 dní voľna.

#13: Spíš si zoznam tvojich najväčších snov. Neustále ich budeš mať pred sebou a budeš si ich pripomínať. Začni na nich postupne pracovať a možno ani nebudeš vedieť ako, ale postupne sa ti začnú jeden po druhom plniť.

#14: Všetko maj usporiadané. Sotva budeš mať upratanú myseľ, keď to u teba vyzerá ako po výbuchu. Samozrejme, nemusíš mať všetko v komínikoch, ale ako na pracovnom stole, tak aj doma by si mal mať poriadok.

#15: Nauč sa hovoriť nie. Nenúť sa robiť veci, s ktorými vnútorne nesúhlasíš. Nauč sa povedať nie vždy, keď sa ti niečo nepáči. Je to naozaj oslobodzujúce.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech