Zabudol som si peňaženku v HopINe, Uberi a Liftagu. Kto mi ju kedy a v akom stave vrátil?

  • Tí, ktorí ma poznajú, vedia, že milujem experimenty. Jednoducho som ten typ človeka, ktorý rád skúša nové veci a pokiaľ má tú možnosť, vždy si teóriu overí v praxi. V poslednej dobe sa veľa diskutovalo o tom, ktorá z moderných taxi služieb pôsobiacich na Slovensku je najlepšia a ktorej môže človek najviac veriť. Rozhodol som sa preto, že nechám reči tak a pravdu si zistím sám a ty už asi aj tušíš, ako.
13616322_1370644819630753_101217044_o
  • Tí, ktorí ma poznajú, vedia, že milujem experimenty. Jednoducho som ten typ človeka, ktorý rád skúša nové veci a pokiaľ má tú možnosť, vždy si teóriu overí v praxi. V poslednej dobe sa veľa diskutovalo o tom, ktorá z moderných taxi služieb pôsobiacich na Slovensku je najlepšia a ktorej môže človek najviac veriť. Rozhodol som sa preto, že nechám reči tak a pravdu si zistím sám a ty už asi aj tušíš, ako.

Hovorí sa predsa, že lepšie raz vidieť, ako 100-krát počuť. Tak som sa teda rozhodol vidieť – chcel som zistiť, ktorá z firiem HopIN, Uber a Liftago dokáže dodržať svoje slová o tom, ako rýchlo a úspešne vracia stratené predmety zákazníkom. Zobral som teda 3 staré peňaženky, šupol do nich neplatné doklady s mojim menom, zapol telefón, spustil jednu appku za druhou a toto sa stalo:

13639528_1156049037767657_1795441016_o

foto: autor

Uber

Najkontroverznejšia spomedzi vybraných firiem a taxikármi najviac nenávidená je spoločnosť Uber. Asi všetci sme sa o nej už čo-to načítali, či už šlo o pozitívne, alebo negatívne názory. Ja som sa rozhodol dať dôveryhodnosť Uberu na stôl a vyskúšal zabudnúť peňaženku v aute jedného zo šoférov firmy. Ten samozrejme o ničom netušil, keďže mi „náhodou“ vypadla pod nohy, pod sedadlom spolujazdca.

collage uber

foto: autor/geekwire.com

 

Keď som po cca pol hodine chcel kontaktovať Uber s tým, že som v aute musel stratiť peňaženku, chvíľu mi trvalo, kým som sa v aplikácií dopátral k nahláseniu straty. Našťastie sa mi to nakoniec podarilo, a tak som volal na číslo, ktoré ma malo presmerovať na vodiča. Ten však nezdvíhal, tak som volal znovu, rovnako však bez odozvy. Asi po hodine som sa vodičovi dovolal, mal vraj zákazníkov, peňaženku ale nevedel nájsť. Keď som mu dosť podrobne vysvetlil, kde by asi mohla byť, objavil ju a len veľmi neochotne mi ju priniesol do mesta. Doklady v nej boli a hovoril som si, že ešte šťastie, že som sa v nej nerozhodol nechať aj peniaze. Ale však čo, koniec dobrý, všetko dobré.

 

HopIN

Slovenská firma, ktorá má najviac taxíkov Bratislave a mobilnú aplikáciu snáď ešte premakanejšiu ako Uber a Liftago dokopy. Určite môžeme povedať, že si HopIN dáva záležať na spokojnosti zákazníkov, čo potvrdzujú aj informácie zo spoločnosti, ktoré hovoria o tom, že má takmer 100% úspešnosť pri riešení strát a nálezov. Ja som rozhodol spoľahlivosť HopINu vyskúšať na vlastnej koži. Zopakoval som ten istý postup, čo pri Uberi, peňaženku som nešťastne zabudol v taxíku, usmial sa na vodiča, vystúpil a čakal.

collage hopin

foto: autor/hopin.sk

Asi po pol hodine som išiel svoj problém riešiť. Cez aplikáciu som správou kontaktoval priamo vodiča (mal som ale aj možnosť zavolať mu), s tým, že som mu vysvetlil, čo sa vlastne stalo. Behom 10 minút bol pri mne, peňaženku mi vrátil a ešte sme sa aj zasmiali nad mojou nešikovnosťou (bol v tom, že mi peňaženka musela vypadnúť z tašky pri rýchlom vystupovaní). V konečnom dôsledku to ale bola pozitívna skúsenosť.

 

Liftago

A nakoniec aplikácia od našich západných susedov, ktorá sa v Bratislave snaží konkurovať HopINu a Uberu.  Tu som mal s nahlasovaním stratenej peňaženky najväčší problém. Prečo? Jednoducho som si nevedel zavolať taxík. Spolu s priateľkou sme sa chceli odviesť spod Mosta SNP do Petržalky, ale márne. V priebehu pol hodiny som sa snažil viackrát zohnať vozidlo, neviem z akého dôvodu (všetci vodiči Liftaga mohli byť obsadení alebo mohlo prísť k poruche aplikácie) sa to ale prostredníctvom môjho, ani priateľkinho mobilu nedalo. Tak možno nabudúce.
collage lift

mišo

A po pol hodine…

collage liftik

screenshoty: autor (cieľová adresa, ako aj osobné údaje boli z obrázku zámerne odstránené, kvôli ochrane osobných údajov)

zdroj titulnej fotografie: autor

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK