5 miest, kde sa oplatí založiť si startup

  • Ktorý štát má najnižšie dane a stabilnú ekonomiku? Táto top 5 podaktorého z vás určite prekvapí.
image_1420822295.png
  • Ktorý štát má najnižšie dane a stabilnú ekonomiku? Táto top 5 podaktorého z vás určite prekvapí.

Rozmýšľate nad tým, kde by bolo najvhodnejšie založiť váš startup? Určite vás ako prvé miesto napadne USA – Silicon Valley. Je to ale naozaj to najlepšie miesto? Už keď zohľadníme iba náklady na bežný život, ubytovanie a platy zamestnancov – nemusí to byť taká jasná voľba. A čo taký Hong Kong, rozmýšľali ste niekedy nad nim? Ak máte startup a ste si istý, že má schopnosť globálne uspieť, mali by ste zvážiť, kde si tento založíte. 

 

Zohľadnenie nasledujúcich 5 faktorov vám v tom pomôže:

 

Washington State University’s College of Business dalo dokopy 5 najlepších miest, kde by ste sa ako startup mohli usídliť.

 

1.HONG KONG

Absolútne TOP destinácia z dôvodu extrémne nízkych daní pre právnické osoby. Hong Kong je známy aj svojou vysoko edukovanou pracovnou silou, ktorá nestojí milióny.

 

2. Kanada

Kanada je známa hlavne pre svoju extrémne nízku infláciu, ktorá sa pohybuje na úrovni 1,2%. Taktiež patrí medzi ekonomicky najstabilnejšie krajiny sveta a nič nenaznačuje tomu, že by sa to malo tak skoro zmeniť.

 

 

3. USA

Čo k tomu dodať, no proste Amerika. Krajina neobmedzených možností, kde sú údajne jedny z najnižších nákladov na život (aspoň v porovnaní s krajinami vyspelého sveta). Kolíska inovácií s veľmi dobrým univerzitným vzdelávacím systémom.

 

 

4. Singapur

Kto chce platiť vysoké dane? Asi nikto, preto by vaša voľba mohla padnúť aj na Singapur, kde sa platí iba 17% daň pre právnické osoby a môžete si spokojne bačovať.

 

 

5. Austrália

Prekvapenie tohto rebríčka. Singapur má možno nižšie dane, za to Austrália má ovela nižšie nájmy nehnuteľností. 

 

 

Zdroj: fastcompany.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech