5 slovenských videí, ktoré ťa nakopnú, aj keby si prežíval svoj najhorší deň

  • Youtube je tak nadupaný inšpiratívnymi videami, že je ťažké vybrať si to, čo sa práve človeku hodí. Každý deň dokážeš objaviť niečo nové, no zároveň pred tebou môže ten najhodnotnejší obsah skrytý.
collage ted
  • Youtube je tak nadupaný inšpiratívnymi videami, že je ťažké vybrať si to, čo sa práve človeku hodí. Každý deň dokážeš objaviť niečo nové, no zároveň pred tebou môže ten najhodnotnejší obsah skrytý.

Nemalú časť svojho dňa strávim na Youtube a neustále „konzumujem“ nový obsah. Stále sa však nájde niekoľko videí, ku ktorým sa neustále vraciam – buď ma motivujú, inšpirujú alebo nakopnú k lepšiemu dňu. Aj keby som ich mal sledovať tisíckrát.

Pripravil som ti môj subjektívny výber piatich videí, ktorým by si mal venovať pozornosť. Strata času to určite nebude.

Jakub Ptačin – OPKS

Snáď už kultové video, ktoré dosahovo absolútne presiahlo komunitu, ktorá sa o prednášky z TEDx zaujíma. Vynikajúco podaná, inšpirujúca a navyše vtipná prednáška je zrejme najsledovanejšou prednáškou zo slovenských TEDx podujatí vôbec a dodnes si nachádza fanúšikov aj medzi staršími ľuďmi. Koniec koncov, keď niekto postol toto video do našej mestskej skupiny (pochádzam zo Šale), ľudia sa išli nadšením zblázniť.

Politici za nás zrejme krajšie Slovensko neurobia, poďme si ho spraviť sami.

Tomáš Gríger – Cesty na Sever a minimalizmus

Tomáš síce nie je špičkový rečník a pri tejto prednáške bol viditeľne nervózny, vždy mi však pripomenie, o čom je život. Toto video si pustím vždy, keď nestojím nohami na zemi a keď zabúdam na to, čo je skutočne dôležité. Muž, ktorý opustil život v korporáte a teraz so svojou malou Vespou cestuje po svete navyše pravidelne bloguje, odporúčam najmä tento článok.

Andrej Kiska – Dve zmeny pre šťastnejší život

Súčasný prezident SR Andrej Kiska v dobe tejto prednášky ešte snáď ani netušil, že raz bude stáť na čele republiky. Jeho reč na TEDx v Prahe obsahuje doslova nálož hodnotných myšlienok, ktoré sa jedným či dvoma pozretiami snáď ani nedajú spracovať. Náš prezident je dušou startupista a skutočne úspešný biznismen, preto si z jeho slov každý ambiciózny človek má čo vziať.

Power Coffee – V noci sa nepracuje

Brand Power Coffee stále vyvoláva diskusie, jedna časť za ním skalopevne stojí a nedá naň dopustiť, druhá si neodpustí kritiku. Bez ohľadu na to, či Power Coffee miluješ alebo hejtuješ, musíš uznať, že Dušan okolo značky robí naozaj kvalitný marketing. Dôkaz? Video, ktoré nakopne každého kreatívca. Nie raz som dostal nálož za môj článok, keď som nenašiel zmysel v mojej snahe vstávať o 5:30. Toto je moja odpoveď.

Leoš Mareš – Blažek Fashion Film

Ok, snáď mi odpustíš, že uletím k našim západným susedom, no bez tohoto videa si článok ani neviem predstaviť. Viem, že je to subjektívny výber, Blažek je môj lovebrand a Leoš Mareš v mnohých ohľadoch môj vzor, navyše je to jedno z naozaj veľmi mála motivačných videí, ktoré neomrzia a nezačnú byť po troch prehraniach otravné. Ideálne na ospalé ráno, keď má človek pochybnosti, či to všetko za to naozaj stojí.

zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá