5 tipov, ako byť inovatívny

  • Čo majú spoločné tí najúspešnejší inovátori? Čím to je, že prišli s nápadmi, ktoré zmenili svet? Hoci sa môže zdať, že inovatívnosť je akýsi dar, ktorý patrí len vyvoleným, nie je to tak. Existujú určite zásady, ktoré títo inovátori vo svojich životoch každodenne aplikujú, aby sa udržali bdelí a premýšľali inak ako väčšina z nás.
favim-com-city-crowd-crowded-houses-people-photograph-102466
  • Čo majú spoločné tí najúspešnejší inovátori? Čím to je, že prišli s nápadmi, ktoré zmenili svet? Hoci sa môže zdať, že inovatívnosť je akýsi dar, ktorý patrí len vyvoleným, nie je to tak. Existujú určite zásady, ktoré títo inovátori vo svojich životoch každodenne aplikujú, aby sa udržali bdelí a premýšľali inak ako väčšina z nás.

Drž sa svojich bláznivých nápadov

Keď zakladatelia spoločnosti Google Larry Page a Sergey Brin začali vyvíjať spôsob, ako vyhľadávať text v knihách, všetci experti im hovorili, že je nemožné digitalizovať každú knihu. Napokon dospeli k záveru, že to možné je a v Google odvtedy naskenovali milióny kníh. Ako hovorí Larry Page – všetky dobré nápady sa vždy zo začiatku zdajú bláznivé, až kým sa ukáže, že nie sú.

Určite si aj ty veľakrát dostal nápad, ktorý si vzápätí zavrhol, lebo sa ti zdal až príliš uletený. Pravda je však taká, že všetky najúspešnejšie inovácie vzišli z myšlienok, ktoré sa najskôr zdali šialené. A ľudia, ktorí s takýmito inováciami prišli, uspeli práve preto, lebo uverili tomu, že ich bláznivý nápad by sa mohol jedného dňa stať realitou. Ak chceš vytvoriť niečo, čo ešte nikto iný nevytvoril, ak chceš vyriešiť problém, ktorý ešte nikto nevyriešil, musíš zabudnúť na všetky limity.

ino2zdroj: wns.com

Nauč sa prekonať strach

Veľa ľudí sa nesprávne domnieva, že tí, ktorí zrealizovali svoje odvážne nápady, necítili žiaden strach, či minimálne obrovský rešpekt. Opak je však pravdou. Nikto nie je stopercentne nebojácny. Preto ak cítiš v kútiku duše strach, je to úplne v poriadku a mnohokrát je to znamením, že si na ceste k niečomu veľkému. Všetci úspešní inovátori cítia strach, ale nedovolia, aby ovplyvňoval ich rozhodovanie.

ino3zdroj: magic4walls.com

Uč sa stále niečo nové

Ak si myslíš, že taký Elon Musk mal pri založení SpaceX vesmírne inžinierstvo v malíčku, tak sa mýliš. Aby lepšie porozumel danej problematike, strávil nespočetne veľa času čítaním odborných kníh, a taktiež sa za pochodu učil od najväčších odborníkov vo svojej oblasti. Nie nadarmo sa hovorí, že najlepší inovátori sú aj najväčší študenti – a to nielen v oblastiach, ktoré priamo súvisia s ich prácou.

Nezáleží na tom, aké máš vedomosti a skúsenosti, stále existuje niečo nové, čo sa dá naučiť, a čo ti dá iný pohľad na vec. Dôležité je premýšľať nad tým, ako možno veci robiť lepšie, a pestovať v sebe neustálu zvedavosť a túžbu spoznávať nové veci. Preto nasleduj svoje záujmy, nech sú už hocijaké, a neboj sa ponoriť aj do oblastí, o ktorých nemáš ani poňatia.

SONY DSCzdroj: 41.media.tumblr.com

 

Zachovaj si pokoru

Mohlo by sa zdať, že úspešní ľudia sú najväčšími expertmi vo svojej oblasti. Oni sami si to však o sebe nemyslia, a aj preto sú vždy otvorení novým nápadom a riešeniam. Neil Blumenthal, spoluzakladateľ spoločnosti Warby Parker, je zástancom teórie, že aj od začiatočníkov a neodborníkov môže prísť nečakaný impulz, ktorý môže priniesť závan čerstvosti, a v konečnom dôsledku viesť k lepším riešeniam.

Obklopuj sa správnymi ľuďmi

Všetci úspešní inovátori sú si vedomí toho, že pri sebe potrebujú tých správnych ľudí. Práve ľudia, ktorými sa obklopujeme, sú kľúčom k našej inšpirácií. Nie nadarmo sa hovorí – viac hláv, viac rozumu. Steve Jobs svojho času dokonca prispôsobil pracoviská tak, aby dostal svojich zamestnancov von z kancelárií, a tak ich prinútil, aby navzájom spolupracovali.

zdroj: themuse.com zdroj titulnej fotografie: favim.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech