8 najlepších podcastov pre dizajnérov

  • Už bolo dosť oblbujúcich pesničiek zo slovenských, ale aj zahraničných rádií.
image_1432795893.jpeg
  • Už bolo dosť oblbujúcich pesničiek zo slovenských, ale aj zahraničných rádií.

 

Občas ani vlastne nepoznám rozdiel, lebo hrajú úplne to isté. Ak sa mi náhodou stane, že u rádia vydržím viac ako hodinu, tak vlastne počúvam rovnaký playlist v stále dokola.

 

PODCASTY POCHOPITEĽNE RÝCHLO PRICHÁDZAJÚ K OBĽUBE AJ VO SVETE DIZAJNU.

 

Trocha slnečných lúčov na tejto strastiplnej ceste za evolúciou prinášajú podcasty. Podcast je podľa chytrej wikipédie (ktorá odomňa v poslednej dobe furt ťahá peniaze) digitálne médium, ktoré obsahuje viac dielov audio, video, pdf, alebo ePub súborov na stiahnutie, počúvanie on-line v počítači, alebo na mobilnom zariadení. Po slovensky je to dobrá alternatíva, ako nepočúvať rádiá.

Podcasty pochopiteľne rýchlo prichádzajú k obľube aj vo svete dizajnu. Sú skvelou cestou, ak chcete stále držať krok so svetom dizajnu a pritom napríklad cvičiť vo fitku, alebo sa pritom prechádzať so psom.

Tie, ktoré vám dnes predstavím sú zadarmo, ale aj platené. Ak máte záujem počúvať ľudí baviť sa o dizajne, tento zoznam podcastov by ste mali určite prejsť. Všetky podcasty sú samozrejme v angličtine.

 

design-matters-with-debbie-millman-podcast

 

Design Matters

Design Matters s Debbie Millman je podcast, ktorí sa na iTunes objavil už v roku 2009. Môžete tu nájsť najlepších grafických dizajnérov, autorov, kreatívcov ako napríklad Steven Heller, Stefan Sagmeister, Sara Blake či Tim Brown.

S viac ako 50-tisíc stiahnutiami mesačne na iTunes je Design Matters jeden z najpopulárnejších dizajn podcastov a mal by ho mať každý dizajnér v kolónke “must-listen”. Kompletný archív už z roku 2005 je možné nájsť na stránkeDesignObserver.com.

 

art_062413_h_new

 

The Deeply Graphic Design Cast

Tento podcast je zameraný predovšetkým na dizajnérov na voľnej nohe a menšie agentúry. Každý diel sa zaoberá témami súvisiacimi s grafickým dizajnom, nájdením si klientov až po on-line portfóliá. Hostitelia Wes McDowell, Brand Voss a Mikelle Morrison ponúkajú rady, triky a odpovedajú aj na otázky poslucháčov.

 

ElsGQ5X

 

On The Grid

On The Grid je podscast ktorého hostitelia sú Matt McInerny, Andy Mangold, a Dan Auer. Každý týždeň títo traja hovoria o dizajne a o tom, aký má dizajn prínos pre svet. Web nájdete tu!

 

small_1400686742-artwork

 

Happy Monday

Sarah Parmenter je krásna žena. Počúvať jej pondelkový podcast je priam perfektné. Asi 30 minút trvajúce mini interview a inšpirácie sú skvelým štartom do pracovného týždňa. Už len škoda toho Josha. :)

 

Screen-shot-2012-09-21-at-3.17

 

Shop Talk show

Túto talk show vedú chlapci Chris Coyier a Dave Rupert. Hovoria hlavne o web dizajne a programovaní.

bigwebshow

 

The Big Web Show

Všetko, čo je podstatné na webe sa dozviete od hostiteľa Jeffryho Zeldmana s hosťami, ktorými sú veľké mená svetového web dizajnu.

 

small_1421070133-artwork

 

Unfinished Business

Andrew Clarke a jeho hostia hovoria každý týždeň o biznis stránke web dizajnu. Tieto témy nie sú tak časté a preto je to podľa mňa veľmi dobrý podcast. Podcast na iTunes.

 

Typeradio — Now we are talking.

 

Typeradio

Typeradio je Micro FM vysielanie, MP3 internetové rádio a podcast. Vysielajú rozhovory, odpovede na otázky a veľa iného. Typeradio podscasty pokrývajú nie len oblasť typografie ale aj dizajn.

 

Poznáte ešte nejaké, ktoré stoja zato? Tak sa snami o ne podeľte!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech