8 pravidiel, ktorými sa riadia úspešní ľudia

  • Nech sa pokúšaš o úspech v akejkoľvek oblasti, dodržiavanie týchto pravidiel ti cestu určite uľahčí. A nezabúdaj, že všetko je možné, dosiahnuť nemožné trvá len o čosi dlhšie.
chlapik
  • Nech sa pokúšaš o úspech v akejkoľvek oblasti, dodržiavanie týchto pravidiel ti cestu určite uľahčí. A nezabúdaj, že všetko je možné, dosiahnuť nemožné trvá len o čosi dlhšie.

Uč sa nové veci

Bez ohľadu na to, či školu ešte navštevuješ alebo už nie, zlaté pravidlo znie – neprestávaj na sebe pracovať. Zaujímaj sa o veci, ktoré ťa bavia a vyhľadávaj nové informácie. Každý deň venuj minimálne jednu hodinu čítaniu.

book-books-library-favim-com-175614

foto: favim.com

Zameraj sa na svoje silné stránky

Dnes už nikto nemôže spochybniť, že každý jeden človek má v sebe talent. Pouvažuj, čo ťa vždy bavilo, v čom si naozaj dobrý. Vždy si vynikal v matematike? Už na základnej si tromfol učiteľku svojimi kresbami? Píšeš radšej, ako hovoríš? Zameraj sa na svoju silnú stránku a pracuj na nej.

Určuj si priority

Multitasking  prestáva byť „in“. Oveľa efektívnejšie je zamerať sa na konkrétnu vec a dotiahnuť ju na 100%. Najnovšie štúdie odporúčajú, určiť si na jeden deň 2-3 priority, na ktoré upriamiš svoju pozornosť.

books-desk-inspiration-notes-favim-com-4006811

foto: favim.com

Zvyšuj svoju finančnú gramotnosť

Výsledky posledného veľkého testovania finančnej gramotnosti žiakov 18 krajín z roku 2014 pôsobia znepokojujúco – za Slovenskom sa ocitlo len Taliansko a Kolumbia. Vezmi iniciatívu do vlastných rúk a venuj tejto oblasti dostatočnú pozornosť. S úspechom sú predsa spojené aj peniaze a je dôležité, aby si bol ich pánom, nie sluhom.

Vstávaj skoro

Je dokázané, že ľudia, ktorí pravidelne vstávajú skôr, sú úspešnejší. Majú viac nápadov, sú produktívnejší a deň zvládajú s lepšou náladou. Ak vstaneš každý deň skôr len o hodinu, na svoje konto si pripíšeš vynikajúcich 365 hodín, čo je viac než 15 dní. Je len na tebe, ako ich využiješ.

Stanov si ciele

Napíš si zoznam svojich cieľov a snov. Môže ich byť pokojne aj 100, no svoju pozornosť a snahu upriam vždy maximálne na 2-3. Proces zamerať sa na niečo konkrétne, skvele vystihol známy autor mnohých bestsellerov Robert Kiyosaki – Follow One Course Until Successfull.

Staraj sa o svoje telo

Kto by nepoznal staré známe: „V zdravom tele zdravý duch“. Akejkoľvek fyzickej aktivite sa odporúča venovať každý deň aspoň jednu hodinu. Je na tebe, či sa pôjdeš prejsť alebo si vyberieš silové cvičenie alebo kardio. Okrem toho, že tvoje telo zaplaví hormón šťastia, budeš mať aj čistejšiu myseľ. Rovnako dôležitá je samozrejme pestrá a zdravá strava.

bike-hipster-indie-life-favim-com-1223812

foto: favim.com

Vyhľadávaj ľudí s podobnými záujmami

Skvelým spôsobom, ako spoznať nadšencov s rovnakými záujmami a cieľmi je účasť na rôznych kurzoch a školeniach. Sleduj aj stránky a záujmové skupiny na Facebooku a neboj sa skontaktovať s tými, ktorí sa danej oblasti venujú. Nezabúdaj, že každý bol raz na štartovacej čiare a je mnoho ľudí, ktorí ti radi pomôžu a ochotne zodpovedajú tvoje otázky.

zdroj: lifehack.com, zdroj titulnej fotografie:successfull.walkme.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech