Ako správne reagovať na zlé správy

  • Každý ich dostávame. Zlé správy si nevyberajú. No ty si môžeš zvoliť spôsob, akým na ne zareaguješ.
image_1446561162.jpeg
  • Každý ich dostávame. Zlé správy si nevyberajú. No ty si môžeš zvoliť spôsob, akým na ne zareaguješ.

 

Môžeš sa nahnevať, snažiť sa dostať urputne veci pod kontrolu, či dokonca verbálne urážať svoje okolie. Sám však vieš, že to nie je ten najsprávnejší spôsob. Zvoľ si radšej „cestu víťazov“, osvoj si reakcie, ktoré používajú sebaistí ľudia.

 

1. Nenechaj to len tak

Môže to znieť ako výzva k boju. Vlastne áno. Bojuj za samého seba, ak si v práve. Neboj sa použiť správne protiargumenty, ak cítiš, že druhá strana jedná voči tebe nespravodlivo. Sebaistí ľudia sú si vedomí svojich kvalít aj práv. Preto jednajú pokojne a s chladnou hlavou. Zlé správy v práci ťa iste vytočia, koho nie. Umenie spočíva v sebakontrole a ovládaní samého seba.  

 

 

2.Pohrúž sa do činnosti

Dostaneš zlú správu a hneváš sa na celý svet, si v depresiách. To je prirodzené. Nečinnosť ťa však zabije. Utlmí akúkoľvek inšpiratívnu myšlienku, nádej, rozvoj. Zabrzdí ťa a zostaneš stáť. To nechceš. Nauč sa preto odpovedať aktivitou. Keď niečo skončí, zrodí sa namiesto toho niečo nové. Preto je najlepšou reakciou akcia. Aj slávni spisovatelia vytvorili svoje najväčšie diela práve v období zlých správ a okolností.

 

3.Ignoruj polopravdy

Sebaistota je tvojim ochranným štítom. Sám poznáš pravdu o sebe samom najlepšie, preto ak sa tvoje okolie rozhodne rozširovať umelo vytvorené príbehy o tvojej osobe/schopnostiach/zážitkoch/hocičom inom, netráp sa. Ignoruj ich a choď ďalej. Prípadne sa sústreď na len na pravdivú časť poloprávd. Zameraj sa na to, čo zmeniť môžeš, nestaraj sa o názory druhých, ktoré sú vo svojej podstate obmedzené poznaním.  Funguje to aj v prípade sociálnych médií, ktoré ťa obvykle kŕmia len negatívami a extrémami.

 

 

4. Pretransformuj si zlé správy na dobré

Ľahko sa to hovorí. Najmä, ak ťa správa zasiahne hlboko, bytostne. Ale vieš, ako to chodí. Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Zlý a nefunkčný vzťah ťa naučí podobným predchádzať. Výpoveď z práce ťa možno konečne dovedie k realizácii tvojich nápadov. Možností je predsa nekonečne veľa. Sebaistí ľudia sú expertmi v premene negatív na pozitíva. Na rozdiel od tých s prehnanou hrdosťou však svoje pády plne akceptujú a preto sa môžu posúvať vpred. Ber si z nich príklad.

 

5. Zostaň šťastný

John Brandon to vystihol pekne keď povedal: „nedávaj 100% svojej sebaistoty do práce, ktorú robíš, dávaj ju do seba.“ Vedz, že byť smutný a trápiť sa kvôli zlej správe je OK. Všetko potrebuje čas a všetko prebolí. No napriek tomu, zostaň šťastný. Dôvod sa vždy nájde.

 

 

zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech