Ako začať vstávať o 5-tej a vybudovať svoj startup

  • Ako vyzerá tvoja ranná rutina? Vstaneš o siedmej ráno, prebudíš sa v sprche, oblečieš sa podľa súčastného mediálneho statusu, ľutuješ sa pri šálke kávy a ideš na autobusovú zástavku s myšlienkou, že opäť musíš stráviť deň v práci, ktorá ťa totálne nezaujíma. Posledná vec na ktorú myslíš po ôsmych hodinách strávených v práci je,  ako bude vyzerať tvoj startup.
banking-blog-young-man-sitting-at-a-table-near-windows-looking-at-a-laptop
  • Ako vyzerá tvoja ranná rutina? Vstaneš o siedmej ráno, prebudíš sa v sprche, oblečieš sa podľa súčastného mediálneho statusu, ľutuješ sa pri šálke kávy a ideš na autobusovú zástavku s myšlienkou, že opäť musíš stráviť deň v práci, ktorá ťa totálne nezaujíma. Posledná vec na ktorú myslíš po ôsmych hodinách strávených v práci je,  ako bude vyzerať tvoj startup.

1. Zrodenie superhrdinu.

Rozhodneš sa vstať o piatej ráno a budovať svoj vlastný startup ešte pred tým, ako stráviš ďalší „produktívny“ deň v práci. No nie je to skvelé? S jedným okom otvoreným sa dotackáš do kúpelne v domnienke, že sprcha asi nebude dobrý nápad, keďže sa teraz dokážeš utopiť aj v umývadle… Ako to tí ľudia robia? Poďme sa pozrieť na jedného z nich.

 

Jack Dorsey – generálny riaditeľ spoločnosti Twitter a Square

Vstanem o 5:30hod, meditujem a idem si zabehnúť 10km. Potom pendlujem medzi dvoma spoločnosťami, kde som dokopy 8 hodín denne.“

Verte mi. Vstávať o piatej ráno, bez toho aby ste sa reálne prebudili o siedmej je nemožné.(zo začiatku) Takže skúsme najprv vyriešiť otázku, ako vstať.

Jack Dorsey

Jack Dorsey, foto: techcrunch.com

 

2. Nájsť budík chytrejší ako sme my sami.

V prvom rade si musíme nájsť budík, ktorý nás zaručene zobudí. Je jednoduché zobudiť telo a zmätene sa pohybovať po izbe, ale ako zobudiť mysel, bez toho, aby sme predišli zbytočnému ublíženiu o roh prekliateho gauča?

Kávu neodporúčam. Štúdie zistili, že káva zaberá po deviatej hodine a v prvých 20 minútach po jej vypití ma úplne opačný účinok. Ja ju pijem ešte s mliekom. To si môžem ustlať rovno na kuchynskej linke.

Ranná káva - nie najlepší nápad

foto: washtimes.com

 

A čo svetelný budík? Jemné svetlo sa ti odráža na tvári pripomínajúc svetelné lúče. V lete nám to evokuje začiatok nového dňa a v zime vieme, že sme už zaspali. No nič. Prvé, čo ma napadne je, že sa otočím, popr. sa schovám pod perinu a spím ďalej. Nech už nájdeš akýkoľvek spôsob na prebudenie, nezabúdaj, že dôležité je vybrať miesto, kam si budík položíš. Ak používaš na zobudenie mobil, existujú v ňom všelijaké možné žiarenia, kôli ktorým sa neodporúča položiť si ho pod vankúš a ak máš nastavené aj vibrácie je možné, že sa z hlbokého spánku prebudíš tak rýchlo, až ťa rozbolí hlava. Neodporúčam mobil pokladať ani na zem, pretože silné vibrácie môžu spôsobiť, že ťa príde zobudiť suseda od vedľa a tým nezobudíš len seba, ale aj okolie.

Ak chceš, aby bolo budenie efektívne a aby si nemusel vypínať, resp. odkladať budík každé tri minúty, mal by si svoj telefón položiť čo najďalej od seba a keď ten zvuk už bude neznesiteľný zaručene sa postavíš a pôjdeš ho vypnúť.

 

3. Pretvor svoj startup na micro-startup.

Pri budovaní svôjho startupu začni postupne v malých krokoch. Vytvor si aplikáciu napísaním iba časti kódu denne. Začni písať svôj blog, napísaním iba jedného odstavca denne. Pri budovaní svojho portfólia si načrtni jeden dizajn za deň. Nemáš sa kde ponáhľať a každý výsledok nemusí byť zaručene ideálny.

Processed with VSCOcam with t1 preset

foto: knowledgeformen.com

 

4. Zviditeľni svoju prácu.

Keď si sa už donútil vstať skôr a rozhodol si sa pracovať na svojom startupe, ma by si si ho vedieť zviditeľniť. Nič nie je lepšie, ako dostávať feedback na vlastnú prácu. Neboj sa, tie negatívne ťa len usmernia, ako robiť veci lepšie.

Tvoja ranná rutina na budovanie startupu sa môže každý deň meniť. Nájdi si tu správnu, ktorá ťa dovedie k úspechu. Je rozdiel, keď stráviš 8 hodín robením niečoho, čo nenávidíš ako jednu hodinu niečoho, čo miluješ. Tak sa nauč vstávať skôr a budovať svoj startup.

foto: pixabay.com

Zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: blog.credit.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK