Ako zopár miliardárov veľkolepo zlyhalo pred tým, než začali zarábať

  • Nie je pravidlom úspechu urobiť všetko správne hneď na prvý krát. Prečítajte si o skúsenostiach štyroch úspešných ľudí a uvidíte, že ani oni neboli výnimkou.
image_1425221164.jpeg
  • Nie je pravidlom úspechu urobiť všetko správne hneď na prvý krát. Prečítajte si o skúsenostiach štyroch úspešných ľudí a uvidíte, že ani oni neboli výnimkou.

 

Každý už niekoľkokrát počul alebo čítal staré známe: Nemôžeš byť vysoko úspešným ak nie si ochotný riskovať. Avšak o risku tak isto platí, že niekedy jednoducho nevyjde.  Niekedy nevyjde dokonca excelentne – ale to je v poriadku. Môžete zažiť veľký neúspech, stratiť takmer všetko a aj tak sa opäť postaviť na nohy a dobiť svet.

 

Matka Richarda Bransona musela vziať dve hypotéky na jej dom.

Branson bol dyslektik a mal slabé študijné výsledky. Počas jeho posledného dňa na Stowe School v Buckinghamshire mu riaditeľ povedal, že skončí buď vo väzení alebo sa stane milionárom.

So svojou sieťou obchodov s nahrávkami Virgin začal, keď bol frustrovaný z vysokej ceny prominentných obchodov s podobným tovarom. Avšak predávanie hudobného tovaru v tom čase v Anglicku  znamenalo dodržiavanie prísnych pravidiel týkajúcich sa zliav a platenia daní. V roku 1971 sa Bransona opýtali na predaj nahrávok v obchodoch Virgin, ktoré mali byť určené na export. Súdu sa vyhol len vďaka tomu, že súhlasil so zaplatením celej ostávajúcej dane s patričnou pokutou. Jeho matka vzala druhú hypotéku, aby mohol tento záväzok vyplatiť. Kde je Richard Branson v súčasnosti, to všetci vieme.

 

 

Mark Cuban dostal padáka z jeho prvej práce ako obchodný zástupca.

Ako čerstvý absolvent Indiana University dostal Cuban prácu obchodného predajcu v Your Business Software, prvej retailovej softvérovej firme v Dallase. O softvéroch vedel málo, no večere trávil čítaním manuálov, aby tento nedostatok odstránil. Naučil sa ako nainštalovať a nakonfigurovať program na počítači v obchode a mieril na pozíciu konzultanta, ktorý robí inštalácie pre zákazníkov obchodu, s ktorým si delil poplatok za službu.

Tu sa začali problémy. Jedného dňa zavolal klient a požiadal Cubana aby prišiel do jeho kancelárie o 9 hodine ráno ohľadom uzavretia obchodu. V tom čase mal Cuban otvárať pobočku. Na ďalší deň došiel do obchodu s podpísaným šekom a okamžite dostal padáka.

 

 

Sheldon Adelson stratil 90 % svojho majetku.

Sheldon údajne do svojich 30 rokov dvakrát nadobudol svoje bohatstvo a rovnako ho aj dvakrát stratil.  Avšak najväčšiu stratu utrpel počas finančnej krízy, ktorá postihla aj jeho kasíno a v roku 2009 spadol jeho majetok z 28 miliárd na 3 miliardy dolárov. Pre nás môžu 3 miliardy znieť ako slušný balík peňazí, s ktorým by sme odišli z biznisu a užívali si predčasný dôchodok. Adelson  však použil veľkú časť zo svojich osobných úspor na to aby udržal Sands Corporation nad vodou. Tento risk sa vyplatil. Keď sa ekonomika vracala do normálu, hodnota za posledných 5 rokov vzrástla o 7000 %. Dnes je jeho hodnota 30 miliárd dolárov.

 

 

Larry Ellison takmer priviedol Oracle k bankrotu.

Vo svojich začiatkoch si zrejme predajné oddelenie spoločnosti Oracle nadhodnotilo svoje zisky aby si zvýšili provízie. Spoločnosť musela prehodnocovať svoje príjmy – dvakrát –  a jej trhová kapitalizácia padla o 80 %. Štyri roky po IPO sa Oracle objavil na pokraji bankrotu. Vyžiadalo si to masívne žaloby a náhradu viacerých vedúcich pracovníkov profesionálnejšími manažérmi na to aby sa spoločnosť ako tak vrátila do rovnováhy. Ellison nazval tieto zlé informácie o príjmoch ako „neuveriteľný biznis omyl.“

Ako Ellison tak aj Oracle sa z tejto situácie oprášili. Dnes je piatou najbohatšou osobou na svete s majetkom okolo 56 miliárd dolárov.

 

 

Zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech