Američan sa vzdal kávy a alkoholu na 15 mesiacov. Podelil sa o výsledok

  • Tobias van Schneider nemal už 15 mesiacov ani kvapku kávy, či alkoholu. Jeho priatelia ho poprosili aby sa podelil o svoje skúsenosti. Tu sú "vedľajšie účinky", ktoré si všimol.
hipster27k-3-web
  • Tobias van Schneider nemal už 15 mesiacov ani kvapku kávy, či alkoholu. Jeho priatelia ho poprosili aby sa podelil o svoje skúsenosti. Tu sú "vedľajšie účinky", ktoré si všimol.

Ušetrím 1000 dolárov mesačne

Po 2 mesiacoch som si nemohol nevšimnúť stav môjho bankového účtu, na ktorom bolo o 1000 dolárov viac ako obvykle. Áno znie to ako veľa, ale ak si to človek prepočíta a vezme sa do úvahy, že žijem v New Yorku, je to reálne číslo.

Aby som mesačne minul 1000 dolárov na alkohol, stačí ak za deň miniem 33 dolárov. Ako príklad uveďme mesiac, keď si každý druhý deň dám 2-3 kokteily, pričom jeden stojí približne 10 dolárov bez prepitného a okrem toho si z času načas kúpim fľašu vína na byt. 1000 dolárov miniem na alkohol veľmi rýchlo.

 

jheller-1408-web

 

Niektorí si možno pomyslia, že som alkoholik, ale verte mi, že v New Yorku je mať jeden, dva drinky denne absolútne normálna vec. Prirodzene, tým že idem na drink chodia ruka v ruke aj výdavky za jedlo. Keď sa pije, jednoducho sa vyhladne. To pozná každý. Bez toho to nejde. Ani si sa nenazdal a tú 1000ku si minul. Inde to je možno menej, ale podstata je jasná.

 

Menej klebiet a ohovárania

Jedna z vecí, ktorú som si všimol takmer na začiatku, bola, že som sa s ľuďmi oveľa menej stýkal a zriedkavejšie s nimi komunikoval. Čo to zo sebou prinieslo?
Prestal som tak často chodiť von. Bolo unavujúce neustále vysvetľovať prečo nepijem alkohol a prečo ani jeden drink nebol OK. Keď ma ľudia pozvali na drinky jednoducho som odpovedal nie. Naozaj nechcelo počúvať všetky tie drby, keď som bol triezvy.

Ak som na drinky išiel, vydržal som jedine hodinu. Ako triezvy medzi opitými mi to naozaj stačilo.

Nikdy som nebol ten, ktorý nevynechal ani jednu párty, takže vzdanie sa alkoholu viedlo k naozaj minimálnemu spoločenskému životu. Uvedomil som si, koľko priateľstiev existuje čisto kvôli alkoholu.

 

ArgentinaTierraDelFuego_12_UshuaiaMichaelSimoneEricaTobyChloeKarinMarcusAtBar

 

Môj spánok je omnoho kvalitnejší

Vynechanie alkoholu drasticky zvýšilo moju kvalitu spánku. Nehovorím o zaspávaní, ale o kvalite. Áno, s pohárom vína, či piva zaspíš rýchlejšie, ale kvalita spánku si to odnesie.

Lepšie spím a mám viac energie. Predtým som si rána ničil. Stačilo ak som mal večer dve pivá a ráno som to cítil. (Ak máš dvadsať, toto nerieš.)

 

Žiadna káva = menej paniky, menej stresu

Táto zmena môže byť osobná, neviem, či platí pre každého, ale vynechanie kávy mi pomohlo byť uvoľnenejší. Z kávy som bol vystresovaný, častejšie som cítil úzkosť a moje trávenie nebolo najideálnejšie. Bez kávy a kofeínu som viac zrelaxovaný a mám stolicu jak kráľ.

 

Central-Perk-Pop-Up

 

Vôňu a chuť kávy však milujem a z času načas si kávu bez kofeínu jednoducho doprajem. Klasickú som však vymenil za čaj a zistil som, že „Poďme na kávu“ je skôr spoločenská aktivita, ako chuť na kávu. Vymeň kávu za niečo iné ale spoločnosť neodmietni.

 

So svojím rozhodnutím prestať piť alkohol a kávu som nadmieru spokojný. Prečo som sa tak rozhodol? Bol som jednoducho zvedavý. Nemám ani najmenšiu chuť na zmenu a ak by to niekoho zaujímalo, nefajčím cigarety, ani trávu a neberiem drogy. Mám internet a to je závislosť, ktorá mi stačí.

 

10617344_10204447618132121_1809794463_n

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech