Avocode pomáha webdizajnérom a developerom

  • Ako si môžu dizajnéri a vývojári webu o niečo viac zjednodušiť život? Ako vyzerá prihláška do Y Combinator-u? Čo je to Photoshopkiller?
image_1399462166.jpeg
  • Ako si môžu dizajnéri a vývojári webu o niečo viac zjednodušiť život? Ako vyzerá prihláška do Y Combinator-u? Čo je to Photoshopkiller?

Nedávno som dostal tip na článok. Ako link mi človek poslal toto. Hovorím si – čo s tým? Aký článok mám napísať o vtipne spracovanom webe na tému „Čo dizajnérom na Photoshope vadí“? Nekôr som si stránku pozeral ešte raz a nižšie som našiel vetu „We are excited to finally show you Avocode, a bridge between designers and developers.“ Tak som sa zoznámil s Avocode.

 

Komunikácia medzi dizajnérom a vývojárom webu nie vždy funguje, však? Teda, ona funguje, len nie vždy ideálne a niekedy dochádza k rôznym nedorozumeniam, čím sa môže v niektorých prípadoch vývoj projektu aj spomaliť. Okrem toho, ani Photoshop nie je vždy práve dokonalý. Minimálne podľa toho, čo som si prečítal na webe Photoshopkiller. Problematické sú také veci, ako napríklad, že nie je možné exportovať iba jednu vrstvu ako obrázok (problém č.10) alebo nemožnosť byť presný na jediný pixel (problém č. 6).

  

 

Čo konkrétne Avocode ponúka?

Vďaka Avocode už viac nie je potrebné preposielať si maily s veľkými prílohami či screenshotmi. Dizajnér a vývojár sú neustále v kontakte prostredníctvom funkcie synchronizácie. Avocode má plugin pre Photoshop, vďaka ktorému je PSD synchronizované. Developer tak napríklad vôbec nemusí mať Photoshop, všetko potrebné dostane vo formáte, aký potrebuje. Avocode umožňuje tiež robiť náhľady PSD-čiek priamo na webe či využívať natívnu aplikáciu na rôznych platformách – Mac, Windows, Linux.

 

Avocode vznikol na základe skúseností s prácou na webových stránkach. Tím Source už v minulosti prišiel s produktmi, ktoré takúto prácu zjednodušujú. Či už je to CSS Hat, ktorý tranformuje vrstvy Photoshopu do CSS, alebo PNG Hat na export obrázkov z PSD.

 

 

V súčasnosti je produkt dostupný iba ako súkromná beta verzia na pozvanie. Tá je, samozrejme, zadarmo. Od leta tohto roku by sa mala posunúť na verejnú beta verziu. Neskôr službu plánujú spoplatniť na mesačnej báze, no ceny zatiaľ známe nie sú. Do budúcnosti sa plánujú okrem webu zamerať aj na vývoj v rámci mobilných technológií. 

 

Na záver jedna zaujímavosť. Avocode sa hlásil aj do najznámejšieho akcelerátora na svete – Y Combinator. Síce ich neprijali, no svoju prihlášku zverejnili na webe. Ak teda máte záujem vyskúšať šťastie aj vy, prečítajte si, aké otázky na vás číhajú.

 

zdroj: avocode.com, photoshopkiller.com, vimeo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech