Bra­ti­slav­skej Bokov­ke sa poda­ri­lo doko­na­lé pre­po­je­nie poc­ti­vej kuchy­ňu a tra­dič­ne dob­ré­ho piva

Linda Cebrová / 15. apríla 2017 / Zo Slovenska

zdroj: facebook.com/pivarenbokovka

Bokov­ka je pod­nik, kto­rý mys­lí na kaž­dé­ho. Na svo­je si tu prí­du gur­má­ni, pivá­ri, vegá­ni a ľudia hľa­da­jú­ci prí­jem­né pro­stre­die, kde sa stret­núť s par­ti­ou. Bokov­ku v súčas­nos­ti náj­deš v Ruži­no­ve, ale aj v Trna­ve v City Aré­ne.

Bokovka je typom pivárne a reštaurácie, akú dnes ťažko nájdete mimo centra Bratislavy. Priestor s odhalenými industriálnymi elementmi je otvorený, ale pocitovo rozdelený , tak aby si každý našiel miesto podľa svojho gusta, či už preferuješ súkromie, alebo potrebuješ obrovský stôl pre všetkých svojich kolegov.

foto:facebook.com/pivarenbokovka

Ťažiskom  pivárne je červený bar a krb, ktorý tento obrovský priestor zútuľňuje. Reštaurácia má kapacitu 180 miest, pričom je navrhnutá  tak, aby sa dal priestor prispôsobiť v prípade, ak  tu plánuješ veľkú narodeninovú oslavu alebo teambuilding.

foto:facebook.com/pivarenbokovka

Bokovka je na akcie takéhoto typu priam stvorená. Veľké priestory, masívne drevené stoly, premietacie plátno a stolný futbal tvoria dokonalý mix. Veľkým plusom je aj  murovaná pec, v ktorej si môžeš nechať pripraviť domáce špeciality, ako je pečené prasa, kura alebo chrumkavá pizza.

foto:facebook.com/pivarenbokovka

Aj keď je hlavnou značkou pivárne tradičné tankové pivo Budějovický Budvar, na svoje si tu prídu aj pivný gurmáni. Tých poteší  špeciálna ponuka originálnych druhov piva z produkcie lokálnych mini pivovarov, ktorá sa mení každý mesiac.

foto:facebook.com/pivarenbokovka

O Bokovke, sa však nedá hovoriť len ako o modernej pivárni. Jednoznačne ide aj o plnohodnotú reštaurácia, ktorej výber je naozaj na úrovni. Nie len, že tu nájdeš poctivú domácu kuchyňu, a teda špeciality ako je domáca králičia paštéta, sviečková alebo džemové trhance, takisto nezaostáva ani moderná kuchyňa.

foto:facebook.com/pivarenbokovka

Ľudí sem lákajú domáce burgre, ktoré prekonávajú aj tie z tých najvychytenejších “čistokrvných” hamburgrární. Počas ich špeciálnej akcie Burgerfest, môžeš dokonca prísť nielen na degustáciu piva, ale aj degustáciu jednotlivých hamburgerov.  Za 10,90 eur dostaneš 3 rôzne mini burgre, aby si neostal ukrátený o chuť ani jedného z nich.

 „Ísť na pivo a príjemnú večeru v blízkosti domu neznamená kompromis v oblasti jedla. Chceli sme Ružinovčanom priniesť miesto, ktoré si ľudia z okolia obľúbia vďaka príjemnej atmosfére a kde budú radi tráviť čas so svojimi priateľmi. Bokovka je piváreň a reštaurácia verná dobrému pivu – ponúka tradičné tankové pivo, či produkciu lokálnych mini pivovarov, no predovšetkým kvalitné jedlo vrátane špecialít, ktoré zákazníci nenájdu inde v Bratislave,“ povedal Pavol Benčík, majiteľ Bencik Culinary Group pre andawell.sk

foto:facebook.com/pivarenbokovka

Pridať komentár (0)