Česká IT firma STRV dáva život americkým startupom

Rišo Néveri / 15. septembra 2015 / Lifehacking

STRV je pražská vývojárska spoločnosť stojaca za vývojom projektov ako Ordr pre rýchly dovoz jedla, portálu Lavendr pre gayov, kresťanskej zoznamky ChristianMingle alebo JDate pre židovské obyvateľstvo. Spoločnosť, ktorá začínala svoju činnosť v roku 2004 pod menom uLikeIT sa v minulom roku premenovala na STRV a začala bleskovo rásť.

 

Ešte minulý rok počítala svojich zamestnancov STRV v desiatkách avšak dnes je tomu inak. V Prahe ich sedí približne stovka a tento počet príchodom nových zákaziek a projektov neustále rastie. V minulosti dodala spoločnosť aplikácie pre viaceré veľké mená domáceho trhu ako Slevomat, Dáme jídlo, AAA Auto a dodala aj prvý smartbanking Fio banke. Podnik rýchlo rastie a spoločnosť prezradila, že chystá ďaľšiu pobočku v Brne, čím by sa počet zamestnancov mal rozrásť na niekoľko stoviek. „Momentálne máme dopyt vyšší ako počet ponúk, ktoré sme schopní prijať“, vysvetľuje riaditeľ firmy STRV David Semerád.

 

Výkonný riaditeľ STRV David Semerád

 

Čo spôsobil tak rýchly nárast spoločnosti? Začalo to úspechom pri platforme Ordr, vďaka čomu sa o služby začínali zaujímať aj ďaľšie spoločnosti a STRV dupol na plyn. Rozhodol sa expandovať do USA kvôli obmedzeniam českého trhu a dnes má už pobočky v New Yorku, Los Angeles a San Franciscu. „Trh v Amerike nemá limity. Ale získať talentovaných vývojárov a dizajnérov v USA je nemožné, u nás je to ťažké“, popisuje Semerád dôvody, prečo vyvíjajú IT špecialisti softvér pre amerických a svetových hráčov v Česku. V amerických pobočkách majú zatiaľ iba obchodné zastúpenie, ale rovnako, ako pribudne pobočka v Brne, pribudnú aj vývojári v Amerike. 

 

 

STRV Apple Watch hackathon

 

„Začiatky boli ťažké, to, čo my ponúkame ponúka ešte ďaľších 10 až 100 tisíc firiem,“ pripúšťa Semerád. „Za prvý rok sme nepodpísali ani jedinú zákazku, ale vydržali sme.“ Odlíšiť sa im zrejme podarilo. Momentálny mesačný obrat STRV dosahuje výšku 600 tisíc dolárov a do konca roka zrejme prekročí miliónovú hranicu – čo je na naše oblasti skutočne krásne číslo. Spoločnosť dokáže navyše rozumne plánovať. Momentálne začala spolupracovať s americkými startupmi, ktorým dodáva kompletné aplikácie za sumy nižšie ako obvykle, ale žiada o podiel v startupe, ktorý môže mať z dlhodobého hľadiska obrovský potenciál.

 

Pridať komentár (0)