Český miliardár Dalibor Dědek predal 40% spoločnosti Jablotron

  • U našich susedov sa uskutočnil zaujímavý obchod.
titulna
  • U našich susedov sa uskutočnil zaujímavý obchod.

59-ročný český miliardár Dalibor Dědek, ktorý je šéfom a zároveň majoritným akcionárom skupiny Jablotron, spoločnosti zameranej na zabezpečovanie techniky a monitorovanie objektov, poprvýkrát v novodobej histórii firmy prijal do skupiny významného partnera. 49-ročný Miroslav Jarolím, ktorý dlhé roky pracuje v Jablotron ako obchodný a výkonný riaditeľ sa stal zo 45% spolumajiteľom, svoj podiel mu Dalibor Dědek predal na splátky.

Jablotron group sa zameriava na výrobu alarmu a vlastnej elektroniky (monitory dychu, pohyby áut, maximobil), pričom je všetko spojené s vlastným bezpečnostným centrom, ktoré fyzicky stráži objekty. Navyše má aj vlastné startupové štúdio.

+

foto: jablotron.com

„Naše partnerstvo sme preniesli na úroveň holdingu. Osobne som moc rád, že som našiel schopného zástupcu,“ uviedol Dalibor Dědek pre český Forbes. Po novom teda materskú spoločnosť Jablotron Group, pod ktorú patria ďalšie podniky vlastnia dve firmy – Jablo Gro a Tron Up. Jablo Gro patrí Daliborovi Dědekovi a pomocou nej ovláda 60% hlasov, Tron Up zas patrí Miroslavovi Jarolímovi a pomocou nej môže hlasovať so 40% hlasov.

Zmena sa iba nedávno objavila v obchodnom registri, uskutočnila sa však už v minulom roku. Novému spoločníkovi však do reči moc nebolo. „Moja neviditeľnosť je praktická pre mňa i okolie,“ povedal Miroslav Jarolím pre český Forbes. Tvárou spoločnosti Jablotron Group aj naďalej zostáva Dědek. Minulý rok firma zaznamenala tržby vo výške 2,6 miliardy českých korún (96 214 335 eur) a prevádzkový zisk vo výške 600 miliónov českých korún (€22 203 308 eur).

BX010562.290477.Capture-188

foto: jablotron.com

zdroj: davidkrajicek.com, zdroj titulnej fotky: Youtube/Business Academy

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK