Čo číta Startitup?

  • Každý deň čítate naše články a príspevky. Rozhodli sme sa ukázať, že ich nepíše len akási partička podivínov. V skutočnosti sú za tým celkom šikovní a zaujímaví ľudia, ktorí majú svetu čo povedať. Tento týždeň som sa ľudí zo Startitup pýtala, čo momentálne čítajú a čo ich na knihe najviac zaujalo.
image_1445885511.jpeg
  • Každý deň čítate naše články a príspevky. Rozhodli sme sa ukázať, že ich nepíše len akási partička podivínov. V skutočnosti sú za tým celkom šikovní a zaujímaví ľudia, ktorí majú svetu čo povedať. Tento týždeň som sa ľudí zo Startitup pýtala, čo momentálne čítajú a čo ich na knihe najviac zaujalo.

 

Ľudo Nastišin

Total Recall, autobiografia Arnolda Schwartzneggera – ľahké čítanie, respektíve, ľahko odstrašujúce čítanie. Mal som obavy pustiť sa do 650 strán, ale veľký chlap musí mať predsa veľkú knihu. Nevedel som, čo od toho čakať, no po prečítaní som sa dozvedel, že som o Arniem v podstate nič nevedel. Aj napriek niektorým veciam, ktoré ma v knihe otravovali, je to kniha, ktorú stojí za to prečítať. Z toho čo je v nej ani neviem, či bol väčší kulturista ako je biznisman.

 

 

Flora Sól 

Práve som dočítala Watchmenov od Moora a Gibbonsa. Nikdy som sa komixom nevenovala do hĺbky, a preto si trochu oneskorene odkrúcam velikánov tohto žánru. Kto by chcel namietať, že komix nie je „normálna kniha“, alebo, že Watchmeni nie sú vôbec o biznise: opatrne, len opatrne.  Hlavní hrdinovia majú svoje problémy, počnúc psychicko-emočnými až po materiálne a snažia sa ich skryť za masky, ktoré nosia na verejnosti. Niekedy je priam nemožné zistiť, ktorá maska patrí hrdinovi, ktorá zločincovi a ktorá podnikateľovi.  

Ak si chcete prečítať Watchmenov pripravte sa na to, že budete čítať komix v komixe,  prečítate si výstrižky z dobových novín, populárno- náučné články zo sveta biológie, stručné fakty o komixových výtvarníkoch fiktívneho komixu v komixe, úryvky z motivačnej literatúry a mnohé iné. Je to úžasná kniha v mojej poličke a veľmi sa teším, že som sa na ňu odhodlala, vrelo ju všetkým odporúčam.  

 

 

Martin Bohunický

Možno je to zvláštne, no rád čítam knihy dookola. Raz za mesiac si prečítam Malého princa, ten mi vždy niečo dá. Lady Fuckingham od Oscara Wilda človeku nastaví zrkadlo voči jeho najtemnejším stránkam, ale fanúšičky 50 Shades z toho asi roztrhne. Kniha, ktorá ma v poslednom období fakt pobavila je Tucker Max – I hope they serve beer in hell. Prečo? Lebo je proste k****** vtipná.

Mám za sebou desiatky motivačných kníh, veľa osobného rozvoja a podobne, no práve preto som pochopil, že ide skôr o biznis a recyklovanie tých istých princípov dokola. Takže keď už niečo, čo by ma malo posunúť ako človeka, tak sú to biografie.

 

 

Martin Faith

Vyberám knihu: Mních, ktorý predal svoje Ferrari – Robin Sharma. Túto knihu som čítal pred časom, ale zanechala vo mne doteraz najsilnejší dojem. Sharma na príbehu amerického právnika, ktorý sa vydal znovuobjaviť svoj život do skrytej himalájskej dediny, prezentuje niekoľko zaujímavých životných princípov.

Kniha sa jedna veľmi dobre čítala, ale čo je dôležitejšie, naučila ma niekoľko jednoduchých cvičení ako si vyčistiť hlavu. Sharma je úžasný človek, knihu určite odporúčam. Speaking of, mal by som si ju znova prečítať.  

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech