Coop Jednota otvorila prvú predajňu inšpirovanú folklórom z Detvy. Takto to tam vyzerá

  • Najväčší predajca slovenských potravín chce zaujať zákazníkov novým redizajnom predajní, ktoré realizuje v rámci celej krajiny
  • Redizajn dostala aj predajňa v Detve, ktorá je inšpirovaná miestnym folklórom
cekk
COOP Jednota
  • Najväčší predajca slovenských potravín chce zaujať zákazníkov novým redizajnom predajní, ktoré realizuje v rámci celej krajiny
  • Redizajn dostala aj predajňa v Detve, ktorá je inšpirovaná miestnym folklórom

Hovorí sa, že práve nakupovanie je národným športom mnohých Slovákov. Keď už sa tak radi prechádzame medzi regálmi, prečo to neurobiť esteticky príjemnejším. Redizajn predajní má významný vplyv na nákupné správanie spotrebiteľov. Uvedomuje si to aj Coop Jednota, ktorá otvorila prvý supermarket inšpirovaný ľudovým umením.

zdroj: COOP Jednota

Nielen interiér, ale aj exteriér predajne odkazuje na detviansky folklór a dodáva supermarketu iný rozmer.

 „Som rád, že sa nám opäť naskytla možnosť spolupracovať s klientom COOP Jednota Krupina. Pri projektovaní sme mysleli na to, aby sme supermarket čo najviac priblížili ľudom, ktorí tu žijú. Nechceme robiť neosobné priestory, ale predajne s príbehom, kde sa zákazník cíti príjemne, pretože nakupovanie má byť zážitkom. Teším sa, že sa na Slovensku posúvame v retaile každým rokom ďalej,“ zdôraznil v tlačovej správe dizajnér predajne Adrián Trojanovič.

zdroj: COOP Jednota

Dizajnéri pri redizajne spolupracovali aj so združením Detvianskeho ľudového umenia, ktorá v meste Detva zachováva silný historický odkaz tohto regiónu svojimi ručne vyrábanými krojmi a folklórnymi predmetmi. 

Prevádzka je okrem iného vybavená LED televízormi a elektronickými cenovkami v sekcii ovocia a zeleniny či samoobslužnými pokladňami. Nechýba kiosk, na ktorom si zákazníci môžu vyhľadať informácie o tovaroch, aktuálnych akciách alebo výške zliav na ich karte. 

 „Obzvlášť v Detve sa nám podarilo aj po vizuálnej stránke veľmi pekne spojiť tradíciu a slovenskosť vyjadrenú folklórnymi motívmi s moderným a ekologicky šetrným vybavením predajne,“ priblížil Jozef Vahančík, predseda predstavenstva COOP Jednota Krupina. 

COOP Jednota je v posednom čase vo zveľaďovaní svojich pobočiek pomerne aktívna. Premeny sa pred časom dočkala aj bratislavská predajňa na Dulovom námestí. Nájdeš tu obrazy starej Bratislavy či drevené sudy ponorené do tehličkových stien.

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá