David Volter v bratislavskom ateliéri Transportu vytvára inšpiratívnu budúcnosť dopravy

  • Ak si predstavuješ študentov VŠVU len ako umelcov kresliacich obrazy a scenérie prírody, ateliér Transport dizajnu ťa presvedčí o tom, že to tak nie je.
vol1
facebook.com/DavidVoltnerTransportDesign
  • Ak si predstavuješ študentov VŠVU len ako umelcov kresliacich obrazy a scenérie prírody, ateliér Transport dizajnu ťa presvedčí o tom, že to tak nie je.

Transport dizajn na Vysokej škole výtvarných umení je neustále sa vyvíjajúce kreatívne štúdio, špecializujúce sa na oblasti navrhovania automobilov a lietadiel. Ateliér je vedený Štefanom Kleinom, pod vlajkou VŠVÚ v Bratislave. V priebehu viac ako 20 rokov dokázalo štúdio úspešne vyprodukovať množstvo absolventov, ktorí našli svoje vysnívané uplatnenie v obore automobilového dizajnu.

Väčšina študentov programu pochádza zo Slovenskej republiky a Českej republiky, čo napomáha tomu, aby si štúdio vytvorilo dominantné postavenie pri príprave talentovaných automobilových dizajnérov v československom regióne.

Veľká časť ateliéru tvoria mladí študenti vo veku 19 až 25 rokov. Napriek tomu nemá táto skutočnosť vplyv na ich odbornosť, keďže väčšina študentov mala šancu získať skúsenosti vo forme stáží v rôznych automobilkách a leteckých spoločnostiach.

Skvelým príkladom je aj 22-ročný Dávid Voltner, ktorý vrámci ateliéru vytvára futuristické návrh automobilov, ktoré by sme radi videli aj na našich cestách.

Porsche

 

foto:behance.com

Pri pohľade do blízkej budúcnosti sú veľmi horúcou témou autonómne vozidlá. Proti tomuto trendu sa rozhodol svojím návrhom Porsche bojovať aj dizajnér David Voltner.

foto:behance.com

Svoj návrh zameral na klasicky riadené automobily. Podľa jeho názoru majú v budúcnosti technológie ľuďom pomáhať a nie ich nahrádzať.

Projekt My Identity

„Táto práca pre mňa predstavovala skvelú príležitosť na prepojenie mojich najväčší vášní – cestnej cyklistiky a transport dizajnu. Mojim cieľom bolo vytvorenie návrhu, vyjadrujúceho moje pocity, ktoré zažívam pri jazde na bicykli a následne to transformovať do konceptu vozidla.“

 

AUDI QUATTRO PLUS

foto:behance.com

Návrh Audi využíva kontrast medzi ostrými a jemnými líniami, ktorý jasne definuje futuristický a prémiový duch Audi. Preto si David v hierarchii cieľov stanovil tri hlavné témy: umelecký dizajn, bezpečnosť a celkovú efektivitu, čo považuje za jednu z najdôležitejších tém, týkajúcich sa automobilového dizajnu budúcnosti.

foto:behance.com

„AUDI QUATTRO PLUS  je inšpirovaný športovými jachtami, ktoré kombinujú všetky kľúčové vlastnosti, ktoré som si vytýčil ako oporné body. Ide o čistotu, šikovnosť a športovú vyspelosť. Táto inšpirácia takisto predurčuje vozidlo na pohodlné cestovanie na dlhé vzdialenosti.“

Ak ťa Davidova práca zaujala a chceš vidieť viac jeho prác, určite navštív jeho facebookovú stránku alebo si pozri jeho portfólio tu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech