Designeo: „Vždy som chcel mať firmu, ktorú môžem budovať a ktorej budem môcť dať maximum.“

  • Designeo - mladá firma, ktorá zaujala aj FOFOLU.
image_1433413340.jpeg
  • Designeo - mladá firma, ktorá zaujala aj FOFOLU.

 

Čomu sa Designeo Creative venuje?

Vyvíjame rozsiahle webové portály na mieru, mobilné aplikácie, smart device aplikácie a púšťame sa do nových výziev na poli digitálnych technológií. Pracujeme na zaujímavých projektoch od veľkých vnútropodnikových systémov, cez rôzne webové portály až po aplikácie pre ovládanie HW zariadení, napr. Fotobúdky, RFID čítačky, čítačky kreditných kariet a pod.

 

Prečo si rozbehol Designeo Creative?

Vyplynulo to zo situácie. Už na strednej som pracoval na malých webových projektoch na živnosť, spravidla pre kamarátov a známych. Pri vysokej som to kombinoval s prácou v Mibcone (http://www.mibcon.cz/) ako konzultant SAPu a zbieral skúsenosti. Postupom času bolo práce pre Designeo viac a viac a po štátnici som sa rozhodol designeo venovať na plný úväzok. Vždy som chcel mať firmu, ktorú môžem budovať a ktorej budem môcť dať maximum.

 

 

Čo je tvoja inšpirácia?

Inšpirácia je všade okolo nás. Mám rád, keď veci fungujú ako majú, sú jednoduché a prinášajú úžitok. Ak narazím na niečo, čo nefunguje, baví ma vymýšľať ako by to mohlo fungovať, vyzerať lepšie a proces zoptimalizovať. Chcel som žiť trochu viac zdravo a tak som pred rokmi naprogramoval aplikáciu, kde si môžete zapisovať svoju dennú konzumáciu jedla a pitia a vďaka rozsiahlej databáze dát s nutričnými a energetickými hodnotami potravín, ktoré spravujú sami používatelia, máte šancu zmeniť svoje stravovacie návyky. Alebo sme takto s kamarátmi upiekli cestovateľský portál Tripio (http://tripio.cz/), pretože na trhu v tom čase nebolo nič, čo by nám umožnilo si naplánovať cestu na základe skúseností ostatných cestovateľov. Projekty dodnes bežia a majú celkom obstojnú návštevnosť.

 

Čo považuješ za najväčší úspech Designeo Creative?

Nabité skúsenosti, rast a schopnosť neustále sa posúvať vpred. Je to drina a chce to pevné nervy. Kto niekedy rozbiehal nejakú firmu, vie o čom hovorím. Designeo oslavuje tento rok päť rokov existencie a od prvých malých webov sme sa posunuli k veľkým projektom pre veľké firmy, ktoré nás bavia a dávajú nám zmysel, ako mentálne tak ekonomicky. Práce máme nad hlavu, máme klientov, ktorí nám veria a spolupracujú s nami radi a dlho. To je veľký úspech.

 

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Maximálne stabilizovať a rozšíriť tím, pokračovať v tom čo robíme a robiť to ešte lepšie a hlavne si u toho všetkého udržať bystré oko a jasnú myseľ.

 

Aké typy ľudí hľadáte do svojho tímu?

Hľadáme predovšetkým osobnosti, tímových parťákov, ktorí sú dobrí v tom čo robia, baví ich to, majú už „niečo“ za sebou, sú nadšení pre vec a nehľadajú zašívárňu v korporácii. Nehľadáme klasických zamestnancov, ktorí robia len to čo je im prikázané. Pracujeme na princípe slobodnej firmy a na to potrebujeme ľudí, ktorí majú istú dávku sebakontroly a disciplíny, pretože je potrebné si nepliesť pojmy sloboda a anarchia. V súčasnej dobe hľadáme predovšetkým šikovných vývojárov.

 

 

V čom ste iní ako konkurencia?

Ako tím pracujeme v priateľskom duchu, pracujeme na sebe, stále objavujeme nové veci a dávame ľuďom v tíme príležitosť makať na tom čo ich baví a brúsiť svoje silné stránky. Radi robíme aj malé a o to zaujímavejšie projekty (startupy). Tie nám do kanclu vždy vnesú svieži vietor nové technológie a ich využitie. Záleží v čom sa kto nájde.

 

Čo je pre teba pri budovaní designeo najdôležitejšie?

Sú to predovšetkým ľudia v tíme, ktorí robia Designeo také, aké je. A to je to najdôležitejšie – vybudouvat stabilný tím ľudí, ktorých baví to čomu sa venujú, robia to s nadšením a poriadne. Buduje sa tak kvalitný a dlhodobý vzťah s klientom a ako je to už známe – najlepší marketing je spokojný klient.

 

Ako vyzerá pracovný deň v Designeo?

Každý deň prináša nové výzvy a vždy začíname Standup meetingy, po ktorých sa projekťáci venujú klientom, vývojári sa odoberú k svojim strojom. Počas dňa si potom už samostatne tímy rieši aktuálne vzniknuté problémy, vymýšlajú riešenia pre zapeklité požiadavky našich klientov, veľa sa rozpráva, kreslí, pije káva a v pauzách si strihnime nejaké Games. Niekedy sú naše dni krátke, niekedy dlhé, niekedy sa musí priložiť ruka k dielu aj počas víkendov, keď to situácia vyžaduje ideme aj cez noc.

 

Nejaké ďalšie tipy?

Nebojte sa opustiť svoju bezpečnú zónu a vrhnite sa s nami do nových výziev. Je to ako na hojdačke, niekedy sa darí, niekedy sa nedarí, ale nebojte sa neúspechu, ak sa niečo nepodarí, je to drahocenná skúsenosť, z ktorej je potrebné sa poučiť, otriasť a ísť ďalej. To je to čo vás posúva vpred!

 

 

 zdroj: startupjobs.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech