Donald Trump podával návšteve v Bielom Dome fast-food. Burger King ihneď zareagoval

  • Z návštevy prezidenta musel byť výherný tím univerzitného futbalu veľmi prekvapený
  • Donald Trump totiž podával namiesto poriadneho jedla fast-food
  • Opäť sa teda stal terčom posmechu celého sveta
donald-trump-fast-food
Chris Kleponis-Pool
  • Z návštevy prezidenta musel byť výherný tím univerzitného futbalu veľmi prekvapený
  • Donald Trump totiž podával namiesto poriadneho jedla fast-food
  • Opäť sa teda stal terčom posmechu celého sveta

Donald Trump sa pripravil na návštevu univerzitných šampiónov v americkom futbale skutočne nezvyčajne – namiesto plnohodnotného jedla svojim hosťom v Bielom Dome objednal vyše 300 hamburgerov z McDonalds, Burger Kingu či Wendys, a pizzu z Domino’s pizza. Večera sa konala v 140-miestnej jedálni, ktorá bežne hostí formálne večere pre ambasádorov alebo dôležitých politikov.

Hlava Bieleho Domu váľa všetku vinu na čiastočné padnutie vlády, ktoré momentálne trápi Americkú politiku. Kuchyňa oficiálneho sídla prezidenta, podobne ako mnohé iné federálne organizácie, nefunguje. Objednanie fast-foodu je preto najjednoduchším riešením. Trump je na svoje rozhodnutie hrdý, pyšne oznamuje, že všetko jedlo zaplatil z vlastnej peňaženky. Vôbec ho nemrzí fakt, že tento krok mohol z jeho strany vyznieť ako urážka.

„Myslel som si, že by to mohlo byť ich obľúbené jedlo,“ vyjadril sa Trump pred večerou novinárom. Vyslúžil si za to od mnohých ľudí vlnu nespokojnosti. Atléti by podľa signifikantnej časti verejnosti mali dostať večeru, ktorá by z nich nerobila niečo menej. Do éteru sa dostal aj názor, že ide o rozhodnutie s rasistickým podtónom – prezident mal podľa tejto teórie dobre vedieť, že tím pozostáva z veľkej časti aj z hráčov čiernej pleti. Predpoklad, že práve táto skupina je na fast-food najviac zvyknutá, by v tom prípade mohol byť pokladaný za zneužívanie negatívneho stereotypu.

Situácia bola silne podmienená aj udalosťami z Twitteru. Práve tam totiž Donald Trump situáciu oduševnene prezentoval. Počas večera dokonca mierne pozmenil znenie svojho pôvodného vyhlásenia – z 300 hamburgerov bolo zrazu 1000. Išlo o otvorenú lož, ktorá sa dá ľahko overiť spočítaním jedál z videí a fotografií.

Reakcie ľudí na fiasko v Bielom Dome boli rôzne. Niektorí prezidenta otvorene kritizovali, iní z celej situácie vtipkovali. Na Twitteri sa k celému problému humorne vyjadrila aj sieť fast-foodových reštaurácií Burger King, ktorá na slávnostnom stole taktiež zastávala svoje miesto. Zabrdla si do Trumpovej chyby v jednom z Twitterových statusov – namiesto slova hamburgers totiž napísal hamberders.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Twitter / Getty Images

zdroj:vox.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech