Falošné tlačidlá „Download“ budú po novom automaticky blokované v prehliadači Google Chrome

Mário Reiter / 22. februára 2016 / Lifehacking

Poznáš to… Snažíš sa stiahnuť nejaký film (nehovor, že si za filmy platíš) a zrazu ťa zaplaví 10 tlačidiel download a ani netušíš, ktoré z nich môže byť to pravé.

Google sa rozhodol urobiť radikálne kroky, vďaka ktorým by natrvalo týmto tlačidlám odzvonilo. Po novom nás prehliadač upozorní o ich výskyte a následne ich zablokuje.

Reklamy

foto: imgflip.com

 

Tieto satansky zlé tlačidlá sa však netýkajú iba sťahovania filmov. Nájsť ich môžeš kdekoľvek. Stačí, že si ideš pozrieť nejaké video mimo stránky YouTube, kde sa, mimochodom, môžu tiež sem-tam objaviť, a môžeš dostať hlásenie, že tvoj prehrávač videí je zastaralý a že by si si mal stiahnuť nový. Správa môže vyzerať nasledovne:

foto: techreport.com

 

Ak si to však už nainštaluješ a máš antivírus, určite sa ti v prípade problému a hrozby

keylogger-detected

foto: precisesecurity.com

 

Samozrejme, ide len o pokus nejakého hekera získať tvoj počítač do moci alebo získať tvoje súkromné informácie. Preto by si si mal dávať pozor, čo inštaluješ. Program môže mať zabudovaný chytrý KeyLogger, ktorý odošle každé stlačenie tvojej klávesnice majiteľovi softvéru.

Ako sa dajú rozpoznať?
V skutočnosti sa stačí lepšie pozrieť na tlačidlo download, prípadne skúsiť prejsť ponad neho myšou. Zväčša stránky, z ktorých sťahuješ, majú tlačidlo download nastavené tak, že sa pri kontakte s kurzorom myši podčiarkne.

Alebo si všímaj hlave rohy fejkových download tlačidiel. Zvykne tam byť znak GoogleAdsa podľa toho zistíš, či ide o „reklamu“, alebo reálne tlačidlo.

650x300xfake-download-link-header-png-pagespeed-gp-jp-jw-pj-js-rj-rp-rw-ri-cp-md-ic--GmAQ-GKmu

foto: thinkapple.sk

Thinkapple.sk

Zdroj: Thinkapple.sk, zdroj titulnej fotografie: infortecproc.om

Pridať komentár (0)