Fossil Q Founder – duch klasických hodiniek v smarthodinkách

  • Doteraz všetky Android Wear hodinky, ktoré prišli na trh boli vyrobené technologickými firmami „parazitujúcimi“ na trhu výrobcov hodiniek.
liza-watch
  • Doteraz všetky Android Wear hodinky, ktoré prišli na trh boli vyrobené technologickými firmami „parazitujúcimi“ na trhu výrobcov hodiniek.

Tradiční výrobcovia klasických hodiniek sa púšťajú do projektu smarthodiniek len opatrne. Fossil Q Founder sú prvé hodinky vyvracajúce tento fakt. Vyzerajú ako klasické Fossily, ale Q Founder bežia  na Android Wear operačnom systéme. Ich cena je momentálne 300 EUR čo je oproti cene smarthodiniek od Tag Heuer šialene málo.

fossil-q-founder-product

klasických hodiniek 400mAh batériu, štandardný 22 mm držiak na remienok, 4GB pamäte a 46 mm hodinkové púzdro displeja. Pôvodne sa plánovali s Intel Atom čipom, ale zatiaľ o tom nie je bližšia zmienka na Fossil stránke. Podobne sú na tom aj detaily ohľadom displeja. Tvarom sa podobajú na Moto 360 a sú aj ploché, čiže by mohlo ísť o nejaký typ LCD displeja, ale s určitosťou to zatiaľ nevieme. Smarthodinky majú 46 mm ciferník a hrúbku konštrukcie 13 mm. Informácie časom doplníme spolu s bližšou špecifikáciou hodiniek. Napriek tomu, že hodinky bežia na Android Wear,Founder Q si zachovávajú klasický ciferník Fossil, čo je skvelé. Dostupné budú aj s koženým remienkom.

q-founder-back fossil-q-founder

zdroj: mojesmarthodinky.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech