Google Home – inteligentný reproduktor a osobný asistent, ktorý si trúfa na Amazon Echo

  • To čo sa šuškalo je pravda. Google na IO vývojárskej konferencii v Californii oznámil Home, priamu odpoveď na Amazon Echo.
xxl_googlehome-1200-80
  • To čo sa šuškalo je pravda. Google na IO vývojárskej konferencii v Californii oznámil Home, priamu odpoveď na Amazon Echo.

Rovnako ako Echo, Home obsahuje reproduktor so sériou mikrofónov, ktoré sa rozmiestnia po celej izbe. Je poháňaný hlasovou technológiou Google – Google Assistant. Home zodpovedá na všetky tvoje otázky, prehrá hudbu pomocou Google Cast, a ovláda jednoduchšie domáce zariadenia. Mario Queiroz, viceprezident produktového manažmentu, ktorý stojí za Chromecast-om tvrdí, že Home bude vo veľkej miere lepší ako Echo.

CiwUV65UoAAbP7n

foto: thenextweb

Dizajnovo vyzerá ako veľká soľnička, umožňuje však čiastočne prispôsobiť dizajn. Nie je prenositeľný, no neustále pripojenie ku Google sa vidí ako veľký benefit. Prehrávanie hudby predstavuje jednu z jeho najsilnejších stránok, pretože v tomto je Echo od Amazonu slabé.

Ďalšia vec, v ktorej Echo zaostáva je, že nedokáže fungovať vo viacerých miestnostiach naraz, aj keď má veľmi citlivý mikrofón, ktorý funguje z veľkej diaľky. Pri Home bude stačiť rozprávať do akéhokoľvek mikrofónu v dome. Kompatibilita s Chromecast umožňuje i prehrávať Youtube videá s hlasovým povelom. Hoci je prepojené s ostatnými zariadeniami, neumožňuje zatiaľ prepínanie medzi viacerými Google účtami. Jedna vec, v ktorej tak trochu sklame, je neumožnenie prístupu externým vývojárom pre úpravu a prispôsobenie, aspoň na zatiaľ.

foto: express.co.uk

Home bude môcť pracovať so sadou zariadení v domácnosti a ovládať ich – presný zoznam sa nevie, medzi známymi sú taký termostat a svetlá. Takže stačí jeden povel a svetlo v kuchyni sa ti ráno zapne.

Cena ani dátum vydania nie sú oznámené, očakáva sa však tento rok. Pre sledovanie noviniek sa môžeš prihlásiť na odber tu.

Hoci Amazon vkročil do tohto rezortu pravou nohou, Google si dal trochu načas a zapracoval práve na nedostatkoch, ktoré má Echo. Amazon, si na rade.

zdroj: thenextweb + theverge, zdroj titulnej fotky: t3.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech