Google má 6 nových analytických appiek, ktoré pomáhajú marketérom získavať dáta o zákazníkoch

  • Google spustil nový set nástrojov pre podniky, ktoré pomáhajú marketérom získavať insighty o aktivitách zákazníka a jeho zvykoch.
google
  • Google spustil nový set nástrojov pre podniky, ktoré pomáhajú marketérom získavať insighty o aktivitách zákazníka a jeho zvykoch.

Či už buduješ appku alebo vedieš online obchod, analytika ti dokáže pomôcť zistiť, o čo sa snažia tvoji zákazníci a ako im v tom môžeš lepšie pomôcť.

Aj z toho dôvodu spustil Google nový set nástrojov pre podniky, ktoré pomáhajú marketérom získavať insighty o aktivitách zákazníka a jeho zvykoch.

Google Analytics 360 Suit pozostáva zo 6 appiek, z ktorých 4 sú úplne nové a 2 rebrandované:

  • Google Audience Center 360 je platforma na manažment dát, ktorá pomáha marketérom porozumieť zákazníkom. Pracuje natívne s Google, sieťou Doubleclick´s ad a poskytovateľmi dát z tretích strán.
  • Google Optimize 360 (beta) umožňuje testovať viaceré variácie webu pomocou pár kliknutí, vďaka čomu jednoducho zistiť, čo sa používateľom páči najviac
  • Google Data Studio 360 ponúka bližší pohľad na dáta cez vizualizácie a real-time kolaboračné nástroje. Taktiež dokáže generovať reporty a má skvelý dashboart aby si vedel sledovať štatistiky.
  • Google Tag Manager 360 umožňuje zjednodušený zber dát s použitím tagov naprieč  stránkou, či kampaňou, spolu s podporou API pre streamline workflowu.
  • Google Analytics 360, pôvodne známe ako GA Premium, je hub pre všetky tvoje merania dát potreby manažmentu tvojho produktu. Spoločnosť uvádza, že pridá niekoľko nových funkcií v priebehu najbližších mesiacov.
  • Google Attribution 360, pôvodne známe ako Adometry, informuje promoterov o dátach, ktoré ohodnocujú ich marketingové investície a alokujú budget. Aj keď to nie je úplná novinka, appka sa preskladala od úplného základu aby sa integrovala so zvyškom balíka.

Viac informácií o tomto balíku nájdeš tu.

Screen Shot 2016-03-21 at 15.46.20

foto: redakcia

Zdroj: thenextweb, zdroj titulnej fotografie: google

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech