Google vydal aplikáciu, ktorá premení tvoj smartfón na výskumné laboratórium

  • Gigant verí, že v každom z nás sa ukrýva vedec, a pomocou svojej novej aplikácie sa ho bude snažiť dostať von.
Google-Science-Journal-Header-796x414
  • Gigant verí, že v každom z nás sa ukrýva vedec, a pomocou svojej novej aplikácie sa ho bude snažiť dostať von.

Aplikácia Science Journal využíva senzory v smartfóne na meranie a ukladanie údajov v reálnom čase, vrátane svetla a zvuku. Dokáže sa pripojiť dokonca aj k zariadeniam Arduino pre detailnejšie meranie.

Áno, je už viacero aplikácii ktoré ťa nakŕmia všetkými možnými údajmi, Science Journal však toto kŕmenie posúva ďalej, s možnosťou vizualizovať jednotlivé dáta pomocou grafov a tabuliek a organizovaním poznámok so svojimi pozorovaniami. Napr. pri zaznamenávaní údajov môžeš pridať hlasovú poznámku na zapamätanie špecifického detailu alebo premennej, ktorá sa zmenila. Následne môžeš porovnať výsledky niekoľkých experimentov vo veľmi krátkom čase.

Google sa kvôli Science Journal rozhodol ísť do partnerstva s Exploratium, s cieľom predávať laboratórne súpravy, ktoré sú na mieru kompatibilné so Science Journal. Tieto súpravy v sebe obsahujú zostrojený materiál a extra senzory, ktoré napomáhajú k dátam, či meraniam premenných, ktoré smartfón nedokáže zmerať sám. Google sa ti bude snažiť i poradiť, ako zostaviť rôzne materiály podľa tvojho gusta.

Accessories

Oficiálny popis znie:

„Vidíš niečo čo chceš zmerať? Koľko svetla je v izbe v porovnaní so svetlom, ktoré je vonku? Aký dlhý je štekot psa v porovnaní s mojim kašlom? Nahraj svoje pozorovania v reálnom čase jedným stisnutím tlačidla. Objavuj prostredie okolo seba.“

Science-Journal-2

Science Journal je dostupný na Play Store. Sorry tím Apple, žiadne správy o iOS ekvivalente.

Zdroj: thenextweb, zdroj všetkých fotiek: thenextweb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech