Greta Thunbergová reaguje na ostrú kritiku amerického ministra, vraj ju neodradí

  • Greta uviedla, že jeho vyjadrenia „pravdaže nemajú žiadny vplyv"
  • Jej prioritou je pritiahnuť pozornosť a kroky na boj proti globálnemu otepľovaniu
Greta Thunberg (Wikimedia, Anders Hellberg)
Greta Thunberg (Wikimedia, Anders Hellberg)
  • Greta uviedla, že jeho vyjadrenia „pravdaže nemajú žiadny vplyv"
  • Jej prioritou je pritiahnuť pozornosť a kroky na boj proti globálnemu otepľovaniu

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová v piatok odbila kritiku a výsmech zo strany amerického ministra financií Stevena Mnuchina a uviedla, že jeho vyjadrenia „pravdaže nemajú žiadny vplyv“ na ňu ani ostatných bojovníkov proti klimatickým zmenám. 17-ročná Švédka zároveň poukázala na to, že mladých aktivistov „stále niekto kritizuje“.

„Nemôžeme sa zaoberať takýmito vecami,” vyhlásila a zdôraznila, že jej prioritou je pritiahnuť pozornosť a kroky na boj proti globálnemu otepľovaniu. „Situáciou sa nezaoberajú ako krízou, ktorou v skutočnosti je,“ konštatovala mladá bojovníčka.

Mnuchin sa vo štvrtok na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose pokúsil zosmiešniť ekologických aktivistov a vyhlásil, že ich požiadavky sú nereálne, pretože idú proti zákonom ekonomiky.

Mnuchin sa v Davose veľmi tvrdo postavil na stranu uhoľného priemyslu a vyhlásil, že nie je správne tento sektor utlmovať, pretože by to znamenalo prepúšťanie veľkého počtu ľudí, ktorí v ňom pracujú.

Kritika z viacerých strán

„Čo je ona, hlavná ekonómka?“ obul sa americký minister financií do Grety. Zároveň jej odkázal, nech nepoučuje ekonómov, ale radšej sa zbalí a odíde najprv sama vyštudovať ekonomiku.

Po jej vystúpení v Davose sa pritom na jej adresu vyjadrilo hneď viacero osobností, ktoré nešetrili kritikou. Svoje názory okrem Mnuchina či Trumpa vyjadril napríklad aj americký hudobník a herec Meat Loaf.

Čítaj viac>> Odborník: Greta Thunbergová manipuluje s faktami, zálohovanie PET fliaš je na Slovensku bezvýznamné

„Sympatizujem s tou Gretou. Vymyli jej však mozog a povedali jej, že existuje klimatická zmena, ktorá v skutočnosti nie je. Nespravila nič zlé, no prinútili ju, aby si myslela, že to, čo hovorí, je pravda,“ vyjadril sa pre Daily Mail Meat Loaf.

Práve uhoľný priemysel pritom stojí za vypúšťaním väčšiny skleníkových plynov, teda javom, ktorý podľa vedcov rapídne zhoršuje klimatické zmeny.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech