Tento jedinečný YouTube kanál sa stane tvojim najobľúbenejším zabijakom času

  • Toto je jeden z tých kanálov, ktoré by si mal povinne sledovať.
Forge_blower
  • Toto je jeden z tých kanálov, ktoré by si mal povinne sledovať.

Kanál s názvom Primitive Technology sa nám snaží priblížiť, aké to je, dokázať si niečo vlastnými holými rukami pripraviť alebo postaviť v lese, kde sa nič iné ako kamene a drevo nenachádza.

Na videách je vždy chalan, ktorý nikdy nerozpráva, iba robí niečo zaujímavé, napríklad ukazuje ako si vytvoriť v lese koberec a rohožku alebo ako si postaviť obydlie len z dreva a strechu len z trsov trávy.

20160223092926_1

foto: bemil.chosun.com

Vždy príde s vynálezom, s ktorým by si sa v bežnom živote nestretol alebo nemal ani potrebu nad ním rozmýšľať. Každopádne, sledovať ako to robí, je vždy zaujímavé a zároveň náučné.

V epizóde vo videu nižšie, sa tajomný muž snaží urobiť oheň a udržať ho. Nedarí sa mu ale podľa očakávaní a preto vytvorí zaujímavé zariadenie, ktorým do ohňa vháňa viac kyslíku. Dôležité je uvedomiť si, že to všetko urobil holými rukami!

Je ťažké povedať, prečo sú tie videá tak fascinujúce a vieme ich s nemým úžasom sledovať jedno za druhým. Možno je to aj taká irónia, pozerať sa na niekoho, kto robí tvrdú prácu, zatiaľ čo my sedíme za luxusnými obrazovkami monitorov.

Nech je to ako chce, je veľmi ťažké prestať sledovať videá na tomto kanáli. Primitive Technology má zatiaľ nahratých iba 19 videí, tak dúfajme, že ich čoskoro pribudne viac a naučíme sa, ako prežiť apokalypsu.

Zdroj článku: thenextweb.com, Zdroj titulnej fotografie: daveandchat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK