Jedna z najznámejších minerálok mení po 11 rokoch vizuál. Chce sa prispôsobiť trendom

  • Známa značka minerálnej vody po 11 rokoch mení svoje logo
  • Rovnako pribudne aj výraznejšie odlíšenie podľa stupňa perlivosti
Minerálne vody v obchode.
Ilustračné foto Flickr/@ortolina
  • Známa značka minerálnej vody po 11 rokoch mení svoje logo
  • Rovnako pribudne aj výraznejšie odlíšenie podľa stupňa perlivosti

Na Slovensku potvrdila svoje vedúce postavenie. Teraz táto značka minerálnej vody oznámila zásadnú zmenu.

Populárna minerálna voda Magnesia mení svoju identitu. Po jedenástich rokoch spoločnosť Mattoni 1873 úplne aktualizuje svoj vizuál.

Symbol leva a výraznejší stupeň perlivosti

Brand manažérka Magnesie Karolína Šimonová uviedla pre tvnoviny.sk, že do centra pozornosti sa dostáva symbol leva, ktorý je s Magnesiou spojený od počiatku značky.

​„Impulzom k celkovému redizajnu nášho loga bola potreba modernizácie a prispôsobenia súčasným trendom. Predchádzajúci dizajn už neodrážal dynamiku a inovatívne smerovanie našej značky,“ objasnila dôvody zmeny Šimonová.

„Sme presvedčení, že moderný dizajn potvrdzuje prémiovosť našej značky, okrem iného vďaka svojmu minimalizmu, použitiu metalických farieb a celkovému prevedeniu. Rovnako sme sa rozhodli pre výraznejšie odlíšenie podľa stupňa perlivosti,“ doplnila. 

Teraz, keď si zabezpečuje svoje miesto na čele trhu s ročnou produkciou desiatok miliónov fliaš pre slovenský trh a exportom svojich produktov do ďalších krajín, prichádza Magnesia výraznejšia a moderná.

Ak piješ príliš veľa, maj sa na pozore

Voda je základným kameňom života, nevyhnutným nielen pre prežitie, ale aj pre udržanie zdravia a pohody. Kľúčovú úlohu zohráva najmä v prípade chronických ochorení.

Ako sme ťa informovali, množstvo vypitej vody za deň môže naznačovať oveľa závažnejší zdravotný problém než obyčajnú dehydratáciu.

Hoci pitie vody samo osebe nemôže priamo odhaliť diabetes, určité reakcie súvisiace s hydratáciou môžu naznačiť potrebu lekárskeho vyšetrenia.

voda
zdroj: Unsplash/Janosch Lino

Symptómy, ako je nadmerný smäd (polydipsia) a časté močenie, najmä v noci, by mohli naznačovať snahu tela zvládnuť vysokú hladinu cukru v krvi.

Neobjasnený úbytok hmotnosti, únava a rozmazané videnie sú ďalšími znakmi, ktoré, hoci priamo neudávajú diabetes, naznačujú, že treba bezodkladne navštíviť lekára, aby sa tak potvrdilo prípadne vyvrátilo toto nepríjemné ochorenie.

Slovákov trápi chronické ochorenie

Hydratácia je kľúčová pri regulácii hladiny cukru v krvi. Voda, ktorá neobsahuje glukózu, pomáha riediť koncentráciu cukru v krvi a pomáha obličkám odstraňovať prebytočnú glukózu močom.

Keď už hovoríme o obličkách, tak obličky Slovákov ohrozuje najmä cukrovka a vysoký krvný tlak. Upozornilo na to Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) pri príležitosti Svetového dňa obličiek 14. marca 2024.

Z jeho dát vyplýva, že v roku 2022 trpelo najviac pacientov diabetickou nefropatiou, teda chronickým ochorením obličiek spôsobeným cukrovkou.

„V roku 2022 bolo v nefrologických ambulanciách sledovaných 152 437 pacientov. Najčastejšie diagnostikovaným ochorením vo vekovej skupine 19- a viacročných je poškodenie obličiek spôsobené cukrovkou. Konkrétne, glomerulovou chorobou pri diabetes mellitus – diabetickou nefropatiou trpelo 29 563 pacientov,“ priblížilo NCZI, uvádza TASR.

Nasledovali pacienti s hypertenznou a vaskulárnou nefrosklerózou, v roku 2022 ich bolo sledovaných 19 348. Pre ľudí žijúcich s cukrovkou, najmä tých, ktorí zažívajú hyperglykémiu, je teda udržiavanie adekvátnej hydratácie nevyhnutné. Zabezpečuje, že bunky tela môžu efektívne využívať inzulín, čím pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi v normálnom rozmedzí.

Pozor na sladené nápoje

Boj proti diabetu sa týka aj výberu nápojov. Sladené nápoje, ako sú sódy a sladené čaje, prispievajú k rýchlym nárastom hladiny cukru v krvi a k zvyšovaniu hmotnosti, čo je významným rizikovým faktorom pre vznik cukrovky typu 2, píše Medicine Net.

Voľbou vody namiesto týchto sladených alternatív sa eliminuje nežiaduci príjem cukru a kalórií, čo pomáha pri kontrole hladiny cukru v krvi a pri manažmente hmotnosti. Metabolické funkcie sa bez dostatočného príjmu vody jednoducho nezaobídu.

Nerozpoznanie signálov tela pre smäd ako hlad môže takisto časom viesť k prejedaniu. Pitie vody pred jedlami môže pomôcť kontrolovať apetít, zabraňovať prejedaniu a podporovať snahy o chudnutie alebo udržiavanie hmotnosti.

Zdroje: tvnoviny.sk, Archív SIU, TASR, Medicine Net

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá