Jedno z najobľúbenejších bratislavských bistier otvorilo novú prevádzku! Ponúka modernú a kvalitnú verziu tradičných lahôdok

  • Deli Grössling je najnovším dieťaťom tímu, ktorý stojí za známym bistrom U Kubistu.
  • Deli Grössling je najnovším dieťaťom tímu, ktorý stojí za známym bistrom U Kubistu.

Bistro U Kubistu je už od svojho otvorenia v roku 2013 bratislavskou stálicou. Bolo jedným z prvých bratislavských bistier, ktoré svoju ponuku postavilo na kvalitnom jedle. Tento mesiac otvorilo novú prevádzku. No nie je to iba obyčajný copy-paste overeného konceptu. Rozhodli sa vyskúšať niečo nové.

“Otvorenie druhej prevádzky sme dlho zvažovali. Dostávali sme rozmanité ponuky od Auparku po Blumentál. Veľmi sme chceli ísť do Prahy, kde máme niekoľko šikovných, gastrom ošľahaných kamarátov. Nakoniec nám dal echo Pán Medvedík, že bývalé Corny cafe chce nájomník posunúť ďalej. Po krátkej porade sme si povedali, že to je presne to, čo sme hľadali,” povedalo U Kubistu pre portál Reťazce.sk.

Nová prevádzka sa teda nachádza iba pár krokov od tej pôvodnej. Ako koncept si zvolili deli, teda akúsi modernú verziu tradičných socialistických lahôdok. Na Grösslingovej 20 teda vzniklo Deli Grössling. Okrem ulice, na ktorej sa nachádza, je názov odvodený aj od hlavnej hviezdy ponuky – domácej „tresky“.

“Domáci šalát treskovitého charakteru bude jedným z pilierov ponuky. Názov Grössling je totiž odvodený od dunajskej ryby hrúz škvrnitý, nárečovo volanej Kressling,” povedalo U Kubistu pre portal Reťazce.sk.

Od klasickej tresky v plastovom tégliku má ale ďaleko. Hrúz škvrnitý je druh pstruha a všetky ingrediencie sú vysokokvalitné. Aj majonézu si pripravujú sami z pasterizovaných vajec. Znamená to samozrejme, že aj cena bude vyššia ako klasická treska z potravín. No na to sa po ochutnaní asi nikto nebude sťažovať.

Deli Grössling v sebe spája kvalitné suroviny, v našich končinách nie veľmi rozšírený koncept a veľmi príjemne nadizajnovaný interiér. Okrem tresky tu nájdeš aj rôzne sendviče, šaláty a rôzne iné dobroty. Samozrejmosťou je kvalitná káva, pivo, víno a iné nápoje. Odporúčame ich neobísť!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech