Koalícia odďaľuje vlastnú smrť, píše Laura Bednárová

  • Riešenie koaličnej krízy sa posúva na ďalší týždeň
  • Jedinečný slovenský street food inšpirovaný Amerikou
  • V drogovej kauze Parketár figuruje meno dcéry známeho exprokurátora
Matovič, Sulík, Kolíková tlačovka Bôrik
SITA/Branislav Bibel
  • Riešenie koaličnej krízy sa posúva na ďalší týždeň
  • Jedinečný slovenský street food inšpirovaný Amerikou
  • V drogovej kauze Parketár figuruje meno dcéry známeho exprokurátora

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité z aktuálneho diania za posledných 24 hodín a všetko, čo by si nemal prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Lídri sa nedohodli. Riešenie koaličnej krízy malo vyriešiť všetko, no nevyriešilo nič
  • Kristián a Dušan pripravujú smashed burgre vo vlastnom food trucku. Ich koncept spočíva v nadštandardnej kvalite surovín
  • V rámci nedávnej akcie NAKA sú spomínané aj známe mená. Figuruje medzi nimi i dcéra známeho exprokurátora

Koalícia sa nedohodla na riešení

Koalícia dnes mala kľúčové stretnutie, ktoré malo vyriešiť spory a rozhodnúť o všetkom. Apelovala na to aj samotná prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá považuje za nevyhnutné, aby sa vnútropolitická koaličná kríza riešila čo najskôr a s čo najjasnejším výsledkom. 

„Je dôležité, že aktéri koaličnej krízy, teda koaličné strany, budú mať stretnutie. Uvidíme, ako stretnutie dopadne, aké budú jeho závery. To, čo považujem za dôležité, je, aby sa vnútropolitická kríza riešila čo najskôr a s čo najjasnejším výsledkom,“ uviedla Zuzana Čaputová.

Hoci ešte včera zneli ústavní činitelia optimisticky, dnešné stretnutie nič nezmenilo. Piatkového stretnutia v bratislavskom hoteli Bôrik sa zúčastnili viacerí predstavitelia všetkých koaličných strán.

Zatiaľ čo Eduard Heger dúfa v štvorkoalíciu do skončenia volebného obdobia, SaS trvá na svojom ultimáte a Kollár apeluje na zodpovednosť. OĽANO si však Igora nedá, lebo predsa vyhral voľby, a liberáli už dnes rátajú s tým, že z funkcie neodstúpi.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Po dnešnom stretnutí Richard Sulík potvrdil, že si nevie predstaviť návrat SaS do koalície, pokiaľ Igor Matovič ostane vo vláde. Zároveň zopakoval, že pokiaľ Matovič neodíde zo svojho postu, ministri za SaS začiatkom septembra podajú demisiu.

„Dnes žiadne také signály neboli,“ povedal Sulík na margo možného odstúpenia Matoviča.

Doplnil, však, že na popud predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO) by sa zástupcovia strán mali stretnúť ešte na budúci týždeň. Netreba byť však naivný. S najväčšou pravdepodobnosťou nevyrieši nič ani ďalšie stretnutie a ministri SaS po vypršaní ultimáta podajú demisiu a vládu opustia. Jednotlivé vyjadrenia lídrov k dnešnému stretnutiu si môžeš prečítať v tomto článku.

Burgre od Airstream Guys

Airstream Guys je koncept Street Foodu v podobe nablýskaného food trucku. V zásade ide o pojazdný predaj jedla a vidieť ich môžeš aj na viacerých festivaloch, street food parkoch či ďalších eventoch.

Airstream Guys založili dvaja kamaráti Kristián Pečimut a Dušan Biháry, ktorí sa s myšlienkou založenia vlastného biznisu pohrávali niekoľko rokov.

Projekt odštartovali v rodnom meste v Pezinku. Po niekoľkých rokoch pôsobenia na Radničnom Námestí im Pezinok neobnovil povolenie na prenájom pozemku, a tak sa neplánovane ocitli na novom mieste v Bratislave.

Vo svojom food trucku pre zákazníkov pripravujú burgre a hranolky, ktoré pripravujú z kvalitných surovín. Mäso pochádza z farmy a domáceho mäsiarstva a maslové briošky pre nich pečie pekáreň s dlhoročnou tradíciou.

Záležať si dajú aj na kvalitných hranolkách, takže polotovaru z Metra sa nemusíš báť. Pripravujú ich z čerstvých zemiakov, ktoré následne fritujú na hovädzom loji.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Airstream Guys (@airstreamguys)

Hoci sú názoru, že donáška nie je pre burger a hranolky úplne stavaná, v Bratislave sa jej predsa len rozhodli dať šancu. Dôvod bol jednoduchý. Pochopili, že niektorí ľudia nechcú chodiť na obed von, radšej si ho vychutnajú v prostredí svojho bytu či kancelárie. Avšak dlho to nevydržalo.

„Spoločnosti, ktoré tieto služby poskytujú, si berú 30 %. Podľa toho, čo viem, je to pre nich stále málo, aby sa dostali do plusu. Pre nás naopak veľmi veľa. Robili sme to skôr pre ľudí a čiastočne preto, aby sme sa v Bratislave trochu zviditeľnili. Dnes sme opäť bez rozvozu a neuvažujeme nad zmenou.“

Food truck Airstream guys aktuálne nájdeš opäť v Pezinku. Prečo sa oplatí ochutnať ich burgre a ako si naďalej udržujú stálu klientelu, si môžeš prečítať v tomto článku.

Drogová kauza Parketár

O rozsiahlej medzinárodnej akcii špeciálnych jednotiek sa začalo hovoriť približne pred mesiacom. V polovici júla elitní príslušníci NAKA v úzkej spolupráci s partnerskými policajnými zložkami v Rakúsku a Maďarsku rozbehli rozsiahly záťah na drogový gang s krycím názvom Parketár.

Postupne sa na povrch začali vyplavovať rôzne známe mená. Okrem brata známeho MMA zápasníka Škondriča sa ďalej objavilo aj meno bývalej vyššej súdnej úradníčky Veroniky Šumichrastovej. 

V obrovskej drogovej kauze má byť dcéra exprokurátora zapletená ako sprostredkovateľka Ladislava Liptáka, na ktorého je od mája 2020 vydaný európsky zatykač. Všetko to začalo akciou Veža. Startitup zistil, že Parketár priamo súvisí s drogovým záťahom z roku 2020, známym aj pod názvom Veža.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Počas tejto akcie policajti odviedli v putách Veroniku Šumichrastovú, ktorá v tom čase pracovala na Okresnom súde Bratislava I. na obchodnom úseku.

V jej aute sa našlo 200 gramov kokaínu, znalci zaistený materiál ohodnotili na 20-tisíc eur. Neskôr elitní policajti vydali zatykač aj na Ladislava Liptáka, ktorý aktuálne patrí medzi najhľadanejších zločincov Slovenska. 

V rámci rozsiahlej protidrogovej akcie Parketár prokurátor vzniesol obvinenie proti 16 mužom „pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, za pokračovací obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných, psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi“. Sedem z nich prokurátor poslal do väzby. Viac si prečítaš v tomto článku.

Dnešné správy, ktoré by nemali ujsť tvojej pozornosti:

Odomknúť kamošovi / rodine

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá