L. Condoms – zaži sex, ktorým zmeníš svet

  • Z dobre známeho Y Combinátoru vyšlo už mnoho startupov. Tentokrát sa medzi ne zaradila aj firma L. Condoms, ktorá dodáva kondómy v amerických centrálach na objednávku s doručením do hodiny.
image_1439230245.jpeg
  • Z dobre známeho Y Combinátoru vyšlo už mnoho startupov. Tentokrát sa medzi ne zaradila aj firma L. Condoms, ktorá dodáva kondómy v amerických centrálach na objednávku s doručením do hodiny.

 

Donáška do jednej hodiny však nie je všetko, čo sa za názvom L. Condoms skrýva. Predajom kondómov chce tento startup zmeniť svet. A to doslova. Zakladateľkou startupu je bývalá fotoreportérka Talia Frenkel. Pracovala pre OSN a Červený kríž a jej práca ju zaviedla aj do Afriky, kde bola v roku 2008 poverená forografovať ženy a dievčatá umierajúce na HIV/AIDS. Jedná sa o chorobu, ktorá zabije najviac žien v reprodukčnom veku na svete.

 

L. Condoms: A Call To Good Men from Talia Frenkel on Vimeo.

 

S Taliou to pohlo do takej miery, že musela konať. „Neuvedomavala som si, že tomu, čo zabíja najviac žien, je kompletne možné predísť. Myslím, že ma to skutočne donútilo konať,“ hovorí Talia. L. Condoms založila pred viac ako rokom a pol s cieľom zachrániť tieto ženy pred chorobami, ktorým by sa dalo predísť použitím správnej ochrany. Dosiahnuť to chce použitím biznis modelu „1 za 1“ – za každý jeden objednaný L. Condom sa daruje jeden kondóm žene v Ugande zadarmo.

 

V Ugande pracuje vyše 2000 podnikateliek, ktoré kondómy v mene firmy rozdávajú. Kondóm si však môžu zakúpiť aj za skutočne nízke ceny, vďaka čomu si podnikateľky majú šancu vytvoriť dlhodobý biznis a udržiavať s L. Condoms spoluprácu. Na oplátku vzdelávajú verejnosť o správnom používaní prezervatív a ochrán. 

 

 

Každý kondóm sa vyrába z netoxického prírodného latexu, ktoré znižujú riziko alergickej reakcie pre ľudí, ktorí sú na Latex alergický. Ak si v Amerike kondóm objednáš, bude ti doručený ekologicky, cyklokuriérom a do jednej hodiny. Skutočne pohodlné! Stále si však myslím, že ak kondóm skutočne treba, čakať hodinu je dosť „nemožné“ a to zrejme vedia aj v L. Condoms! Preto sa ich kondómy predávajú aj priamo v obchodoch.

 

zdroj: TechCrunch 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech