5 jedinečných veteránov, s ktorými môžeš zažiariť na slovenských cestách

  • Automobilové veterány nemusia byť len koníčkom, ale aj výhodnou investíciou
  • Historické vozidlá získavajú v súčasnosti čoraz väčšiu popularitu a oplatí sa to využiť
  • Tu je pár kúskov, ktoré zoženieš dokonca aj na Slovensku
untitled-1
americkeauta.sk
  • Automobilové veterány nemusia byť len koníčkom, ale aj výhodnou investíciou
  • Historické vozidlá získavajú v súčasnosti čoraz väčšiu popularitu a oplatí sa to využiť
  • Tu je pár kúskov, ktoré zoženieš dokonca aj na Slovensku

Buick Skylark 1970

Na internete je mnoho automobilov, ktoré by bola radosť vlastniť, avšak len málokedy sa človeku podarí natrafiť na Buick Skylark. Ten bol v rokoch 1968-1972 súčasťou platformy General Motors. Buick sa rýchlo stal vyhľadávaným zberateľským kúskom. Teraz je v ponuke za 19-tisíc eur s novým lakom, v perfektnom stave a po kompletnom servise. Ide o pravý americký muscle car so super zvukom a výkonom, ktorému sa ťažko odoláva.

Jeep Willis 1971

Jeep Willis je armádnou legendou. Ide o jednoduchý mechanický stroj, ktorý na svetových bojiskách vydržal nemožné. Nevyžadoval náročnú údržbu, jednoducho sa opravoval aj v provizorných vojnových podmienkach a generálku zvládol aj priemerne zaučený vojak rovno uprostred poľa. Toto geniálne auto bolo navrhnuté dokonca tak, aby išlo zložiť aj bez špeciálneho náradia a postupov.

Teraz je v ponuke za 15-tisíc eur s komplet pôvodným vybavením. Ide o veľmi ojedinelý kus, má 72 koní a manuálnu prevodovku.

Ford Mustang 1968

Ford Mustang od roku 1965 vyrába americká automobilka Ford Motor Company. Pôvodne používal platformu druhej generácie automobilu Ford Falcon. Na trh bol uvedený 17. apríla 1964, pričom model Mustang 1965 bol najúspešnejším modelom od čias Modelu A. Mustang mal počas rokov viacero zmien a dnes sa vyrába už jeho piata generácia.

Tento model vytvoril triedu zvanú pony car, ktorá je známa automobilmi s dlhou kapotou a krátkym zadným vekom kufra. Avšak len máloktoré auto má taký sexappeal ako Mustang. Momentálne sa táto legenda predáva za 15 500 eur, pričom ide o ročník 1968 s 13-tisíc kilometrami a automatickou prevodovkou.

Ford Bronco 4×4

Toto slávne americké SUV sa vyrábalo päť generácii, od roku 1966 až do 1996. Pri jeho uvedení na trh v 60. rokoch bolo hlavným súperom pre Jeep CJ. V roku 1978 sa Bronco posunulo do vyššej triedy použitím skrátenej platformy modelu F-series.

Všetky generácie boli vyrábané v Michigane, kam sa mimochodom vracia výroba Bronca aj v súčasnosti. Uvedenie šiestej generácie do výroby sa dá v michiganskej továrni očakávať už v rokoch 2018-2019. Ak si však zástancom starej klasiky, určite ťa zaujme Bronco z roku 1985 za 17 500 eur.

Svetový unikát  Porsche 911 Turbo 930

Porsche 911 je jedným z najslávnejších automobilov histórie, o čom svedčí aj piate miesto v nedávno vyhlásenej ankete Car of the Century. Je považované za najslávnejší športový automobil. Na toto hodnotenie má plné právo. Za 36 rokov sériovej výroby totiž dosiahlo značných predajných a športových úspechov.

Teraz je k dispozícii kúsok z roku 1986 len pre tých najnáročnejších. Nikdy nelakovaný model s porsche certifikátom je v ponuke za 119-tisíc eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech