Obed v office: Toto sú 4 bratislavské donášky, ktoré sa ti nikdy neobjedia

  • Pracovný deň vie byť hektický a narušiť tvoje plány na pokojný obed
  • V Bratislave máš našťastie veľa možností, ako sa najesť bez toho, aby si opustil office
  • Nemusí to však byť len pizza či nudné menučko mäso-ryža
  • Prinášame ti 5 tipov na donáškové reštaurácie, ktoré uspokoja aj náročného jedáka
BeFunky-collage (46)
Flickr, Kitchinn
  • Pracovný deň vie byť hektický a narušiť tvoje plány na pokojný obed
  • V Bratislave máš našťastie veľa možností, ako sa najesť bez toho, aby si opustil office
  • Nemusí to však byť len pizza či nudné menučko mäso-ryža
  • Prinášame ti 5 tipov na donáškové reštaurácie, ktoré uspokoja aj náročného jedáka

Určite si to už zažil. Čas obeda vrcholí, tvoj žalúdok plače, no ty nie a nie sa odlepiť od monitora a prerušiť pracovné povinnosti. Niekedy sa jednoducho polhodinka na obed nájsť nedá. Neznamená to však, že máš jednoducho hladovať. Dnes už stačí len pár klikov a do hodiny máš na stole obed. Ale ako máš vedieť, či sa nedočkáš len studeného a mdlého jedla, ktoré si navyše jedol už stokrát? S nasledujúcimi tipmi sa ti to určite nestane.

Punjabi Dhaba

Klasické menučká slovenských reštaurácií vedia byť nudné. Tak prečo si pracovný deň trochu neokoreniť? Ak miluješ indickú kuchyňu alebo si aspoň ochotný ju skúsiť, v Bratislave máš viacero možností. Najlepšie a najautentickejšie indické jedlo však podľa nás dostaneš v reštaurácii Punjabi Dhaba, ktorá ťa v okamihu prenesie do ruš­ných ulíc Bom­baja. Hodnotenia tejto reštaurácie štandardne dosahujú 5 hviezdičiek. Náj­deš tu jedlá plné chuti, ktoré vďaka tra­dič­ným ko­re­ni­nám otes­tujú tvoj ja­zyk os­tros­ťou. Na svoje si tu prídu mi­lov­níci kla­siky Tikka ma­sala, ale aj ve­ge­ta­riáni, kto­rých do­stane cí­ce­rová Chana ma­sala alebo po­krmy z in­dic­kého syra Pa­neer. K tomu ryža či tradičné placky roti či paratha. Punjabi prijíma objednávky od 12:00 do 20:30.

Yakuza sushi

Ak práve nemáš chuť na ťažké a sýte jedlá, ale preferuješ ľahkosť a výraznú chuť, zvoľ sushi. Na obed sa však uspokojíš aj s verziou, ktorá ťa nebude stáť polovicu výplaty. Takýchto donášok je viacero, no najviac bodov si u nás získala Yakuza sushi, ktorá naozaj nesklame. Ich sushi je čerstvé a chutné, favoritom sú pestré sushi sety s množstvom chutí. Tvoj žalúdok zahreje tradičný Ramen či Tom-kha polievka a trefou do čierneho sú aj perfektné udon rezance, napríklad s kačacím mäsom či s tofu pre vegetariánov. Ak chceš skúsiť niečo nové, je tu aj sushi burrito, ktoré je niečo ako veľká sushi rolka. Každý deň ponúkajú aj zvýhodnené denné menu. Objednávky sú možné od 10:00 do 14:00.

Kitchinn 

Doba, kedy si bol odkázaný na kus mäsa s ryžou, sú dávno preč. Dnes je tu napríklad moderný a zdravý Kitchinn, v ktorom si vyskladáš chutné jedlo podľa svojich predstáv. Za originálnym konceptom stoja Ivan Žídek a Tomáš Hozlár, ktorí vlastnia aj sieť Sushi Time. Tvárou značky je šéfkuchár Michal Šiška. Svoj vlastný lunchbox zabalený do eko obalu si zostavíš z jedného hlavného jedla, jedného základu a dvoch príloh. Každý deň je k dispozícii pestrý výber jedál, ako napríklad indické kuracie stehno, plnená porchetta či losos, základom môže byť ryža, zemiaky, kusku či batatové pyré a prílohou napríklad listový šalát, mrkvový šalát či grilovaná zelenina. Kitchinn mieša klasiku aj exotiku a nikdy neprestane nudiť. Objednávky sú možné od 10:45 do 15:00.

Made with Laf

Veganské možnosti v Bratislave pribúdajú a život odporcov mäsa zjednodušujú podniky ako je aj Made with Laf. Toto príjemné bistro má na svedomí Slovenka Dáša Guzmanová, ktorú do gastro biznisu priviedol fakt, že sa ako vegánka v meste nemala veľmi kde najesť. Jej bistro ti zabezpečí chutnú vegánsku donášku a každý deň prekvapí niečím iným. Vždy ide o sýte domácke jedlo zo strukovín či zeleniny, ktoré je vyvážene dochutené. Každý deň sa ponuka mení a obsahuje polievku a dva druhy jedla, denne zostáva v ponuke len raw hráškový krém. Okrem toho v stálej ponuke nájdeš burgre, falafel či šaláty. Všetko je balené do eko obalov. Objednávky denného menu prijímajú od 11:15 do 19:30, po 14:00 je k dispozícii stála ponuka.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech