MAPA farmárskych protestov: Týmto uliciam sa vo štvrtok vyhni, budú plné traktorov

  • Farmárske protesty, ktoré sa budú dnes odohrávať, spôsobia rozsiahle obmedzenia na cestách
  • Pozri si interaktívnu mapku, aby si zistil, ktorým cestám sa máš vyhnúť
Protesty farmárov
TASR/Maroš Černý
  • Farmárske protesty, ktoré sa budú dnes odohrávať, spôsobia rozsiahle obmedzenia na cestách
  • Pozri si interaktívnu mapku, aby si zistil, ktorým cestám sa máš vyhnúť

Polícia avizuje v súvislosti dnešnými protestmi farmárov, poľnohospodárov a potravinárov viaceré opatrenia na území celého Slovenska vrátane hlavného mesta.

Polícia bude dohliadať na nerušený priebeh jázd poľnohospodárskych strojov i dodržiavanie verejného poriadku. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

„Policajti budú situáciu monitorovať. V prípade zistenia narušenia verejného poriadku, prípadne závažného porušenia pravidiel cestnej premávky, budú postupovať v intenciách zákona,“ konštatuje Bárdyová s tým, že v teréne budú nielen počas presunov a v čase konania zhromaždení, ale aj po ich ukončení a návrate protestujúcich domov.

Priprav sa na rozsiahle obmedzenia

Polícia motoristom zároveň odporúča sledovať oficiálne stránky a sociálne siete jednotlivých krajských riaditeľstiev Policajného zboru i polície, ktoré na nich budú pravidelne zverejňovať aktuálne informácie. Ak sa bude dať, odporúča tiež použiť alternatívne trasy, čím sa vodiči môžu vyhnúť väčšiemu zdržaniu.

„Všetkých účastníkov cestnej premávky upozorňujeme, že zajtra bude potrebné obrniť sa trpezlivosťou a ohľaduplnosťou,“ odkazuje Bárdyová. Polícia taktiež vyzýva na rešpektovanie jej pokynov v teréne.

Na tejto interaktívnej mapke si môžeš pozrieť kde sa protesty poľnohospodárov budú konať.

Členovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) sa pripoja k celoeurópskym protestom farmárov, poľnohospodárov a potravinárov. Chcú tak vyjadriť svoju nespokojnosť s rozhodnutiami Európskej únie, komora tieto rozhodnutia označuje ako „zelený fanatizmus“ Európskej únie, ktorý je katalyzátor týchto protestov, píše portál Euractiv.

Na cesty prvej, druhej i tretej triedy po celom Slovensku vyrazí vo štvrtok 4 000 farmárov s vyše 2 200 kusmi poľnohospodárskej techniky. Súčasťou protestu je aj blokácia dvoch hraničných priechodov.

Obmedzeniam sa nevyhne ani hlavné mesto

V hlavnom meste je zhromaždenie avizované od 9.00 do 15.00 h a vyžiada si dopravné obmedzenia. Situáciu bude monitorovať štátna i mestská polícia. Operatívne bude reagovať aj Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Trasa protestnej jazdy by mala viesť zo Seneckej cesty cez Rožňavskú, Trnavskú, Šancovú a Štefánikovu ulicu a Palisády a späť. Ďalší účastníci zhromaždenia sa pripoja z Trnavského mýta a presúvať sa budú od Lieskovskej cesty Ulicou Svornosti, Slovnaftskou a Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou a Štefánikovou ulicou na Palisády a späť.

„Avizované sú rozsiahle kolóny po celej trase poľnohospodárov presúvajúcich sa s technikou,“ pripomína bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková. Polícia preto žiada vodičov, aby rešpektovali jej pokyny a ak je to možné, využili alternatívne trasy.

S obmedzeniami v cestnej premávke treba počítať aj na ďalších trasách. Na Štefánikovej ulici smerom na Hodžovo námestie môže dôjsť od 10.00 h k obmedzeniu pravého jazdného pruhu. Od 10.30 h môže dôjsť k obmedzeniam na Palisádach smerom k Národnej rade SR i z Námestia Alexandra Dubčeka od Mudroňovej ulice smerom na Palisády.

Prioritou mestského dopravcu bude zabezpečovať premávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) do poslednej možnej chvíle a minimalizovať dosah obmedzení na cestujúcich. „Linky MHD v dotknutých úsekoch preto neplánujeme odkloniť skôr, než to bude potrebné,“ uviedol pre TASR hovorca DPB Jozef Vozár.

Kompletný prehľad miest a ulíc, ktoré budú zablokované >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: TASR, SITA, Euractiv

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá