Mark Zuckerberg predpovedá budúcnosť!

  • Podľa Marka bude naša budúcnosť plná umelej inteligencie, telepatie a virtuálnej reality. Svoje názory uviedol nedávno na svojej fb profile, kde odpovedal na otázky fanúšikov.
image_1436281902.jpeg
  • Podľa Marka bude naša budúcnosť plná umelej inteligencie, telepatie a virtuálnej reality. Svoje názory uviedol nedávno na svojej fb profile, kde odpovedal na otázky fanúšikov.

 

Takéto tvrdenia sa môžu na prvý pohľad zdať prehnané, no prikláňa sa k ním mnoho vedcov či futuristov. Koniec koncov, potrebné technológie sa pomaly začínajú objavovať už dnes.

 

Pošlite myšlienky druhej osobe

Mnoho technológií sa dnes sústredí na skvalitnenie komunikácie a na vybudovaní lepšieho zážitku. Je možné, že s takto nastaveným trendom o chvíľu necháme smartfóny vo vreckách a budeme sa rozprávať iba silou mysle. Ray Kurzweil, známy informatik a futurista, tvrdí, že už čoskoro budeme vedieť napojiť naše mozgy na cloud a takto komunikovať, vraj za pomoci malých DNA robotov. Veď už teraz vieme s pomocou špeciálnej čiapky povedať počítaču bez slov Áno alebo Nie.

 

 

Počítač opisujúci obrázky

Mark pred pár týždňami zverejnil video, na ktorom o niečom podobnom rozpráva riaditeľ oddelenia umelej inteligencie vo Facebooku, Yann LeCun. Hovoril, že sa snažia zmeniť spôsob akým počítač dokáže pochopiť dáta vo forme obrázkov alebo videa. Obdobná technológia sa už používa pri facial-recognition systémoch (rozpoznávanie tváre) v pouličných kamerách vo väčších mestách, bankomatoch, ale už dlho aj na samotnom Facebooku, kde algoritmus vie sám rozpoznať tvár na fotke. Zuckerberg hovorí, že pracujú na systéme, ktorý by dokázal identifikovať všetky predmety zachytené na fotke či videu. Ďalej je už len potrebné, aby systém aj pochopil význam toho, čo uvidí.

 

Internet pre každého

Projekt s názvom Internet.org už istú dobu nie je žiadne tajomstvo. Ide o iniciatívu pripojiť k sieti aj ľudí, ktorý žijú ďaleko od civilizácie bez možnosti využiť napr. Wi-Fi signál. Facebook pracuje na laserovom systéme, ktorý by dokázal prenášať dáta napríklad z lietadiel či dronov. Prvý dron, ktorý mal rozpätie krídel väčšie ako Boeing 737 už má za sebou prvý testovací let.

 

 

Imunita voči chorobám

Známý fyzik, Steven Hawking sa opýtal Marka: „Ja by som chcel prísť na zjednotenú teóriu gravitácie a iných síl, na akú veľkú vedeckú otázku by si rád poznal odpoveď ty ?“ Zuckerberg, známy tým že je fascinovaný ľuďmi povedal: „Mňa najviac zaujímajú ľudia a ich životy. Takže napríklad nájsť niečo, čo by nám umožnilo žiť večne? Ako vyliečiť choroby? Ako funguje náš mozog a ako dosiahnuť, aby sme sa za život dokázali toho naučiť milión krát viac ?“ Zas a znova nám odpoveď ponúka špičková výpočtová technika, počítače navrhujúce a plánujúce liečbu leukemických pacientov. Ďalej sa predpokladá, že počítače s dostatočných výpočtovým výkonom by mohli skúmať milióny ľudí, analyzovať ich symptómy a tak získať chýbajúce informácie o jednotlivých chorobách.

 

Presťahujme sa do virtuálneho sveta

Ide samozrejme o technológiu virtuálnej reality. Facebook v roku 2014 odkúpil za ohromnú sumu (2 miliardy) Oculus Rift a naďalej ho vylepšuje. Podľa Marka budeme mať čoskoro všetci podobné zariadenia pri sebe denne, budú to skôr okuliare s rozšírenou realitou, tie nám budú pomáhať lepšie zachytiť a vnímať svet okolo seba a najmä zdieľať zážitky s našimi známymi (ako inak než cez Facebook).

 

 

zdroj: The Next Web

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK