Matej Zrebný: Chceme byť inšpiráciou pre Slovákov, ktorí budú točiť vines

  • Z ničoho nič je hitom slovenského Facebooku mladý chalan, ktorého krátke videá, alebo "vines", bavia snáď všetkých. Matej Zrebný si prešiel cez ťažké začiatky a dnes môže byť priekopníkom formátu krátkych videí na Slovensku.
13285430_1690730787856134_454055994_n
  • Z ničoho nič je hitom slovenského Facebooku mladý chalan, ktorého krátke videá, alebo "vines", bavia snáď všetkých. Matej Zrebný si prešiel cez ťažké začiatky a dnes môže byť priekopníkom formátu krátkych videí na Slovensku.

Ahoj Matej, ako ide robota?:)

Zdravím ťa, momentálne zažívam najlepšie obdobie života, takže sa nemám na čo sťažovať.

 

Z ničoho nič si sa stal známou internetovou osobnosťou. Na Facebooku točíš tzv. “vines” a ľudia sa po nich idú zblázniť, aké to je mať zrazu toľko pozornosti?

Myslím si, že som sa ešte nestal internetovou osobnosťou. Akurát ma začalo evidovať a spoznávať viac ľudí a získali sme naraz veľa fanúšikov, ktorých bavia naše videá. Chcem to ale určite dopracovať s tými videami čo najďalej, takže možno za nejaký čas ti poviem aké je to byť internetovou osobnosťou :D

Pozornosť na moju osobu sa určite zvýšila. Veľakrát sa mi už stalo, že mi ľudia povedali, že som im nejaký povedomý alebo, že videli videá. Hlavne nás posunulo dosť, že sa ku mne pridali herec a dablér Lukáš Frlajs, ktorý robí po novom réžiu v našich videách a Gabriela Valentovičová, ktorá mi rieši styling a z časti aj produkciu + nám ešte dosť pomáha Adam Surma a Patrik Hajduk. Tím bol základ, lebo nedalo sa všetko riešiť, keď v každom jednom hrám.

V úvode a v celom rozbehu mi najviac pomohli Jakub Janičík, Adam Surma a Aďka Hyllová, s ktorými som to celé dal dokopy a oni jediní boli za to uskutočniť vtedy ešte bláznivý nápad – začať točiť vines na štýl Ameriky, čo im nikdy nezabudnem. Ľudia, s ktorými začínaš sú tí najcennejší, lebo ti veria hneď v začiatkoch, aj keď sme na to dostávali niekedy fakt nepríjemné názory. V nových videách sa už moc nevyskytujú, lebo som sa presťahoval do BA a tažšie sa to rieši, ale určite ich ešte v nejakom tom videjku uvidíte.

Sila empatie„Vzťahy typu ako…“ w/ Simona KollárováFollow–> www.instagram.com/matejzrebny Like –> Matej ZrebnýSnap –> matejzrebnyLike/Comment/Share – Thanks (HD)

Posted by Matej Zrebný on Monday, 4 January 2016

 

Viem o tebe, že máš reklamku na foto, video a eventy. Sú tieto videá nástrojom, ako zvýšiť o sebe povedomie? Alebo len zabaviť a vybudovať si meno? 

Jasné. MyWay Agency. To je vlastne základ, bez ktorého by som nič netočil. Lebo keď chceš niečo dobre natočiť, potrebuješ skills a ja som mal výhody, že sa točením živím už pár rokov, takže som bol vo svojom živle. No ale možno by som prešiel k začiatkom. Ľudia nás za to odsudzovali. Pýtali sa prečo to robíme, nechápali. Mali sme istý zástup ľudí, čo ich to bavilo, no bolo veľa ľudí hlavne zmätených, lebo z ničoho nič sme začali robiť štýl humoru, ktorý na Slovensku vôbec nebol známy.

Neskôr sme pritvrdili na obrazovej kvalite a začali sa mi ozývať ľudia skrze vines, že ich videli a chceli by natočiť reklamu atď. Naposledy ma dosť pobavila jedna situácia, kedy mi kamoška ponúkla kšeft, že firma, v ktorej pracuje potrebuje niečo natočiť / nafotiť. Vystavil som cenovú ponuku a povedala, že mi dá vedieť. Na druhý deň mi napísala, že prišla s mojím návrhom k vedeniu a všetci sa začali smiať, že ma poznajú, že si idú moje videá a že určite chcú aby som pre nich robil. :D Takže ono sa to nezdá, ale dostali sme to k tým ľuďom a idú si to aj staršie generácie. Veľakrát sa mi už stalo, že mi nejaký ľudia napísali, že pristihli rodičov ako sledujú naše videá.

Rozumná diskusia„Ako u(s)pokojiť priateľku, keď má svoje dni, alebo keď vieš, že najbližšie dni budú ťažké.“ (Označ do komentu svoju priateľku alebo priateľa, ktorému to bude možno trochu povedomé :D )Follow–> www.instagram.com/matejzrebny Like –> Matej ZrebnýSnap –> matejzrebnyLike/Comment/Share – Thanks (HD)

Posted by Matej Zrebný on Sunday, 13 December 2015

 

Je reálne, aby sa cez vines Slovákom darilo zarábať, tak ako napríklad niektorí youtuberi?

Reálne to určite je. Premýšľam veľmi často presunúť to na youtube a zarábať na videniach, no ešte čakám na väčší boom. Momentálne nemáme z toho finančné prostriedky, no za krátky čas sme ale stihli zozbierať sponzorov ako Redbull, Goldie Vision (značka, čo oblieka EGA), Fit UP, Dnes Nosím, Rooftop, ktorý nám poskytli zadarmo ich produkty a propagáciu výmenou za reklamu. Riešime aj veľa ďalších partnerov a sponzorov, no nechcem nič písať, kým to nie je isté. Čiže product placement je jediná forma, z čoho momentálne vieme ťažiť teraz aj v budúcnosti a využívajú ju aj všetci YouTuberi.

 

V zahraničí existuje niekoľko osobností, ktorým sa to darí celkom slušne. Tvoja tvorba prekročila hranice a baví už aj ľudí v Čechách. Nepremýšľal si, že kontentom v angličtine by si vedel osloviť násobne väčšie publikum a zarobiť si nejaké to euro?

Hlavne, čo chcem teraz docieliť je to, aby som oslovil ľudí na Slovensku a v Čechách. Vines sme priniesli (v tejto forme a v štýle, ktorí beží v Amerike) k nám ako prví, tak chcem aby sme boli my, kto im ukáže pravú silu vines. Je jasné, že nejakí Youtuberi točili nejaké mini vines aj pred tým, ale môžem s čistým svedomím povedať, že ak sa niekedy vines rozšíria na Slovensku ako napr YouTube, tak si  budem môcť povedať, že sme tu boli prví a dúfam, že budeme inšpiráciou pre ľudí a rozbehne sa to tu vo väčšom. Čo sa ale týka sveta určite je veľa videí, ktoré by pobavili aj iné krajiny, preto sme k niekotrým dali aj titulky. Len celosvetovo sa to šíri ťažšie. Musí to byť fakt silný viral, ktorý zazdieľa takmer každý.

Matej Zrebný VINES Compilation JanuaryMatej Zrebný VINES Compilation January + BONUS —> „Označ do komentu niekoho, kto sa rád smeje :D „(Plné verzie videí pozri tu –> https://www.facebook.com/MatejZrebny/videos ) w/ Simona Kollárová / Lukáš Frlajs / Gabriela Factory / Barbora Vincúrová – Zja Model Management / Stoned Cocks / Adam Surma / Patrik Hajduk / Jakub Janičík

Posted by Matej Zrebný on Monday, 1 February 2016

 

Čo si vôbec o tomto trhu – zarábaní prostredníctvom video kontentu myslíš? Máš nejakú obľúbenú osobnosť, resp. niekoho, kto ťa pri tvorbe inšpiruje?

Inšpiruje ma určite každý jeden človek, ktorý sa začal živiť niečím, čo miluje. Na Slovensku najviac spolupracujem s YouTuberom Expl0itedom, s ktorým sa už poznam nejaký ten piatok a v značnej miere ma aj on inšpiroval, keď som sa sním viac stretával, tak som sa nahodil na tu YouTube vlnu a nie darmo sa hovorí, že s kým si taký si. Plánujeme spolu teraz viac vecí, takže sa určite máte na čo tešiť. Pomaly začínam dostávať pozvánky na eventy, kde sú aj ostatní YouTuberi, takže ide to veľmi dobrým smerom. Z Ameriky si idem najviac King Bacha, ktorý ma inšpiroval v úplnom začiatku a cez neho som sa zoznámil s vines už dávnejšie, ale nepohrdnem ani ostatnými známymi vinermi.

 

Trúfaš si aj na obsiahlejšiu tvorbu, možno krátky film?

Veľa ľudí sa ma to pýta, no možno neskôr. Teraz je dosť časovo náročné natočiť vôbec jeden vine. Chceme ich pridávať pravidelne aspoň jeden za týždeň, aby nám neupadla aktivita, ale zase aby sme si stále držali kvalitu. Už si moc nemôžeme dovoliť dať von zlú vec. Plánujeme do toho zapojiť aj ďalej známych ľudí. Fakt ideme do toho naplno, ale znova nechcem moc prezrádzať, kým to nie je isté.

 

Prezraď, čo z tvojej tvorby je tvojim favoritom?:)

Tak tu nie je moc čo riešiť. Študentské video, ktoré zdielali skoro všetky denníky na SVK a má 800 tisíc videní, bol fakt viral a mal mega úspech, pretože sa v tom našiel každý študent. Sami sme nevedeli, že sa to tak chytí. Vedeli sme, že to môže zaujať, ale určite nie až takto. Týmto videom sme vystrelili a pridalo sa veľmi veľa ľudí na fanpage. Máme v pláne točiť viac vecí, kde budú znázornené typické vlastnosti ľudí a hlavne nás Slovákov. Rád dávam na koniec videa nejaké “odveci” nadabované “ponaučenie”, ktoré vždy dabuje herec Lukáš Frlajs. Normálne dabuje filmy čo fičia v telke a v kine, takže je to počuť. Ľudia si to celkom obľúbili a začíname si už formovať náš rukopis.

Príprava na skúšky„Keď je všetko zaujímavejšie ako učenie.“ :D (Označ do komentu nejakého študenta :D)Follow–> www.instagram.com/matejzrebny Like –> Matej ZrebnýSnap –> matejzrebnyLike/Comment/Share – Thanks (HD)w / Barbora Vincúrová , Adam Surma , Patrik Hajduk , dabing: Lukáš Frlajs

Posted by Matej Zrebný on Thursday, 7 January 2016

 

Čo by si poradil ľuďom, ktorí by ťa chceli nasledovať a tvoriť podobný obsah?

Určite skúšajte a točte. Nenechajte sa hlavne odradiť. Chvíľu vám potrvá kým sa to dostane do takého štádia, že to ľudia naozaj ocenia. Ani neviete koľkokrát som sa chcel na začiatku na to vykašlať, že to nemá zmysel a povedal som si, že prestávam. No čo sa týka našich videí, tak stále máme vo videách veľa chýb a nemáme úplne domyslené scény. Viem o tom a budeme sa snažiť to stále vylepšovať. Či už filmový look alebo herecké výkony a prepracovanejší scenár. Na záver len dodám, že ďakujem všetkým hercom, ktorí sa kedy zúčastnili našich natáčaní a prispeli tak k tvorbe videí. Bolo vás viac a všetkých si naozaj vážim, že obetovali čas a pridali sa k nám. Vám ostatným ďakujem, ktorí nás sledujete, zdieľate a podporujete. Bez vašej podpory by sme nemohli robiť to čo nás baví – baviť vás :)

 

Ak ťa Matejove videá pobavili, určite si klikni na jeho fanpage, kde toho nájdeš oveľa viac.

 

titulná foto: FB/Matej Zrebný

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech