Medzinárodný filmový festival ASVOFF prichádza na Slovensko spolu s famóznou Diane Pernet

 • Atmosféru svetového filmového festivalu môžu fanúšikovia filmu a módy konečne zažiť aj na Slovensku
 • Producenti zo spoločností MILOSH Ltd. a PAVLEYE Production spolu so zástupcami generálnych komerčných partnerov, nákupného centra Aupark a J&T Banky, na včerajšej tlačovej konferencii predstavili festival a jeho ideu vo veľkom štýle
 • Na Slovensko totiž po prvýkrát pri tejto príležitosti zavítala ikonická Diane Pernet
 • Fanúšikov filmu a módy pozvala na dvojdňový festivalový maratón, ktorý sa bude odohrávať už koncom apríla v priestoroch nákupného centra Aupark
PETRA PAVLÍK HURAI
 • Atmosféru svetového filmového festivalu môžu fanúšikovia filmu a módy konečne zažiť aj na Slovensku
 • Producenti zo spoločností MILOSH Ltd. a PAVLEYE Production spolu so zástupcami generálnych komerčných partnerov, nákupného centra Aupark a J&T Banky, na včerajšej tlačovej konferencii predstavili festival a jeho ideu vo veľkom štýle
 • Na Slovensko totiž po prvýkrát pri tejto príležitosti zavítala ikonická Diane Pernet
 • Fanúšikov filmu a módy pozvala na dvojdňový festivalový maratón, ktorý sa bude odohrávať už koncom apríla v priestoroch nákupného centra Aupark

Synonymom filmového festivalu v Cannes je vo svete fashion ASVOFF konajúci sa v Paríži

Filmový festival ASVOFF (A Shaded View On Fashion Film) sa za svojej desaťročnej existencie stal kultovým a prestížnym podujatím. Ak považujeme festival v Cannes za synonymum prehliadky toho najlepšieho zo sveta filmu, ASVOFF konajúci sa v Paríži predstavuje to najlepšie v rámci umeleckého žánru FASHION FILM. Premietané filmy sú inšpirované módou, štýlom a estetikou všeobecne, no venujú sa aj omnoho závažnejším a dôležitým spoločenským témam. Skúmajú totiž módu aj prostredníctvom pohľadu na rasu, náboženstvo či politiku.

Festival ASVOFF založila Diane Pernet v roku 2008. Názov nesie podľa jej blogu A Shaded View on Fashion. Vo svete módy predstavuje tento festival platformu, prostredníctvom ktorej môžu umelci, fotografi a dizajnéri spolupracovať na tvorivých projektoch. Na festivale je možné vidieť rôzne dokumentárne filmy, videá, spoty i reklamné klipy vyrobené najznámejšími osobnosťami v módnom odvetví. Taktiež dáva široký priestor na podporu mladým tvorcom, rovnako ako podporuje Diane Pernet mladých dizajnérov prostredníctvom svojho blogu.

ASVOFF v číslach: 10 ročníkov filmového festivalu, 5 miliónov videní, 5000 filmových prihlášok od roku 2006 a 100 medzinárodných výhercov.

Diane Pernet pozýva fanúšikov na FASHION FILM FESTIVAL ASVOFF BRATISLAVA

Diane Pernet je rešpektovaná kritička a kurátorka, ktorá patrí v súčasnosti medzi najvplyvnejších ľudí svetovej módy. Na Slovensko zavítala po prvýkrát, aby spolu s organizátormi predstavila a pozvala odbornú, ale aj širokú verejnosť na FASHION FILM FESTIVAL ASVOFF BRATISLAVA.

„ASVOFF na jeseň oslávil svoje desiate výročie a jeho čestným prezidentom bol môj dlhoročný kamarát Jean Paul Gaultier. Mám veľkú radosť, že výber toho najlepšieho z 10. edície festivalu uvedieme v Bratislave,“ povedala zakladateľka platformy ASVOFF Diane Pernet.

Okrem osobnej účasti na tlačovej konferencii konajúcej sa v priestoroch Grand Hotel River Park absolvovala náročný program stretnutí a rozhovorov, ktorý večer vyvrcholil hosťovaním v talkshow Adely Vinczeovej v SND.

ASVOFF prvýkrát na Slovensku

Lokálne usporiadanie filmového festivalu svetových rozmerov si vyžaduje mnoho úsilia, finančných prostriedkov, no najmä energie a odhodlania. Festival ASVOFF prichádza na Slovensko vďaka producentom zo spoločností MILOSH Ltd. a PAVLEYE Production za podpory komerčných a mediálnych partnerov.

„Vďaka tomuto výnimočnému filmovému festivalu sa Bratislava zaraďuje na mapu sveta k významným metropolám, akými sú Paríž, Miláno, Londýn, Mexiko City či Šanghaj. Dostať na Slovensko samotnú zakladateľku festivalu Diane Pernet je veľkým úspechom. Som nesmierne rada, že naša banka môže podporovať projekty, ktoré zvyšujú renomé Slovenska v zahraničí,“ povedala riaditeľka J&T Banky na Slovensku Anna Macaláková.

Kreatívnym riaditeľom festivalu ASVOFF Bratislava je Milosh Harajda, ktorý v minulosti na Slovensku zrealizoval sériu veľmi zaujímavých a exkluzívnych projektov. Vďaka nim na Slovensko ale aj do Českej republiky zavítali svetové osobnosti ako David LaChapelle, Sergej Polunin, Daphne Guiness, či zrealizovala sa výstava modelov Alexandra McQueena.

„Platformu ASVOFF sledujem od jej založenia a je fascinujúce vidieť ako popri etablovaných menách ako Bruce Webber, Steve McQueen, či Ellen Von Unwerth dáva priestor aj mladým talentom. My sme sa rozhodli túto formulu aplikovať aj na Slovensku, a preto otvoríme súťažnú kategóriu pre miestnych tvorcov a v závere festivalu vyhlásime víťaza, ktorého Diane Pernet uvedie v Paríži na 11. edícii festivalu,“ priblížil producent Milosh Harajda.

Dvojdňový filmový festival sa bude konať od 24. do 25. apríla v nákupnom centre Aupark. Informácie o predaji vstupeniek a oficiálnom programe nájdete na webe Auparku i na špeciálnej microsite www.asvoffbratislava.com.

Už po niekoľkýkrát sa nákupné centrum Aupark rozhodlo podporiť výnimočný filmový projekt, ktorý sem prinášame v spolupráci so skúseným producentom Miloshom Harajdom a exkluzívne aj so samotnou zakladateľkou a riaditeľkou filmového festivalu ASVOFF Diane Pernet. Vďaka Filmovému Festivalu ASVOFF Bratislava budú mať naši návštevníci možnosť vidieť v Auparku tie najlepšie medzinárodné i lokálne vybrané filmy, videá a dokumenty z oblasti módy, a to už 24.-25.4.2019,“ dodala Petra Majcher, marketingová manažérka Auparku.

Výzva pre filmových tvorcov

Súčasťou FASHION FILM FESTIVALU ASVOFF BRATISLAVA je aj atraktívna súťaž pre filmových tvorcov. Producenti a organizátori festivalu ASVOFF BRATISLAVA vyhlasujú verejnú výzvu etablovaným i ašpirujúcim filmovým tvorcom k zaslaniu svojho originálneho audiovizuálneho diela s fashion tematikou za uvedených podmienok:

 • Dielo bolo vytvorené v nasledovnom časovom horizonte: 1.1.2017 – 11.3. 2019
 • Dielo nebolo uvedené na žiadnom zahraničnom festivale.
 • Dĺžka diela by nemala presiahnuť stopáž 15 minút.
 • Dielo musí mať vysporiadané všetky relevantné autorské práva.
 • Odborná porota festivalu necháva tvorcom voľný kreatívny priestor a do súťaže budú akceptované: reklamné spoty, fashion filmy, videoklipy, umelecké videá, hrané krátke filmy, dokumenty a iné formáty ktoré spĺňajú hore uvedené parametre. 

Priebeh súťažnej kategórie festivalu ASVOFF

 • Autor zašle súťažný film v HD kvalite cez WeTransfer, linkou VIMEO alebo YouTube s možnosťou stiahnutia súboru na kontaktnú adresu: [email protected]
 • Ku každému súťažnému dielu je potrebné dodať vyplnený prihlasovací formulár (viac info nájdete už čoskoro na www.asvoffbratislava.com)
 • Porota vyberie selekciu finalistov, ktorých diela budú premietané v rámci oficiálneho programu ASVOFF BRATISLAVA.
 • V závere festivalu porota vyhlási víťaza, ktorý vyhrá účasť na festivale ASVOFF v Paríži na jeseň 2019.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK