Microsoft predstavil konkurenciu pre Trello

Petra Lančaričová / 28. júna 2016 / Lifehacking

Microsoft vytvoril novú aplikáciu Planner, ktorá má konkurovať iným ako Trello alebo Asana.

Snažia sa tým pomôcť firmám a malým tímom spolupracovať na funkčnejšom leveli. Planner bol vypustený v rámci Office 365 a pri jeho používaní sa zapájajú aj aplikácie ako OneNote a Outlook. Microsoft tu nevymyslel nič extrémne nové, aplikácií ako Planner je už dosť. Ale čím sa snažia odlíšiť Planner?

Základom Planneru je podľa Microsoftu to, že užívatelia zvyknutí na ich produkty, si nemusia zvykať na nič iné, všetko je v klasickom Microsoft dizajne a spolupracuje s ich už funkčnými aplikáciami.

Na rozdiel napríklad od Trella, v Planneri si môžeš otvoriť charty pre jednotlivých ľudí a vidieť, čo majú hotové, na čom aktuálne pracujú a ktoré projekty sú pozadu. Toto je jednoduchá vec, ktorá určite zlepšuje efektivitu a okrem chartov si celý tím vie aj otvoriť graf projektov a celkovej práce.

Klasické veci, ktoré nie sú žiadnou novinkou, sú projekty vo štvorcoch, ktoré sa dajú ťahať medzi jednotlivými ľuďmi alebo projektami. Ďalej Planner prichádza s už dávno známymi farbami na stupeň dokončenosti projektov a odpočítavaním dní do dokončenia jednotlivých projektov. Veľa tímov a firiem stále pracuje v spreadsheetoch a cez mail. Planner prináša tú výhodu, že mail a OneNote máte v rámci práce v tejto aplikácii a dokumenty si ľahko viete zdieľať pre všetkých, ale aj jednotlivých ľudí.

planner text

foto: theverge.com

Ako nepretržitý užívateľ Trella však musím podotknúť, že funkcie navyše v Planneri ma neoslovili a neboli by pre mňa veľmi využiteľné. Planner si však určite nájde svoje davy fanúšikov a možno sa aj niektorí potešia, že Microsoft tentokrát nekúpil firmu ako Trello, ale vytvoril si svoju vlastnú.

zdroj: theverge.com zdroj titulnej fotografie: chicagotribute.com

Pridať komentár (0)