Mladý pár zarobil za dva roky 177-tisíc dolárov len tým, že prenajímal svoj bazén

  • Swimply je niečo ako Airbnb, ale na bazény
  • Svoj bazén jednoducho prenajímaš tým, ktorí sa chcú kúpať
  • Swimply je niečo ako Airbnb, ale na bazény
  • Svoj bazén jednoducho prenajímaš tým, ktorí sa chcú kúpať

Tropické letá v našich končinách nie sú za posledné roky ničím výnimočným. Odborníci dokonca tvrdia, že sa stanú úplne normálnymi a budú čoraz horúcejšie.

Horúčavy sa však dajú pekne speňažiť. Jednoducho tak, že prenajmeš na niekoľko hodín svoj bazén, v ktorom sa práve nekúpeš. Aplikácia Swimply jednému páru za dva roky zarobila až 177-tisíc dolárov. 

Swimply je niečo ako Airbnb, rozdiel je však v tom, že ľudia prenajímajú namiesto svojich domov bazény. Ak teda patríš k šťastným majiteľom bazéna, je šanca, že sa ti tvoja investícia vráti späť.  

Ako startup Swimply funguje

Ako informuje CNBC, Jim Battan z Oregonu dosiahol prostredníctvom Swimply za necelé dva roky príjmy vo výške 177 000 dolárov. To len vďaka tomu, že prenajímal svoj bazén prostredníctvom aplikácie fungujúcej ako Airbnb. 

Startup Swimply, ktorý bol zložený v roku 2019, umožňuje ľuďom prenajímať svoje bazény na hodiny. Hostitelia majú možnosť požadovať minimálny počet hodín, na ktorý si bazén môžeš prenajať. Netreba zabúdať aj na to, že prenájom bazénu nie je len o získavaní príjmov, ale aj o investícii v podobe čistenia bazénu a jeho údržbe. 

Rent swimming pool with friends
zdroj: AP/Swimply

Pre predstavu sa Battan pre Entrepreneur vyjadril, že na bazén zo začiatku vynaložil 110-tisíc dolárov a za posledných 10 rokov do jeho údržby investoval približne 37 000 dolárov.

Prezradil, že tajomstvom jeho úspechu je láska k luxusným rezortom. Odhaduje, že 65 % až 70 % jeho zákazníkov sú pravidelní.

Vďaka luxusným rezortom vedia, ako vyzerá dokonalý servis 

Keďže sú s manželkou zvyknutí na luxusné päťhviezdičkové rezorty, presne vedia, ako má vyzerať dokonalý zákaznícky servis. Treba byť pripravený na všetko nepredvídateľné, promptne reagovať na otázky a uistiť sa, že všetky potreby sú uspokojené. Dôkazom toho, že to zvládajú, je fakt, že na stránke majú väčšinu hodnotení 5 hviezdičiek. 

Manželský pár ani len netušil, že desať rokov po tom, ako si zadovážili bazén, zarobí viac ako dosť na to, aby ho splatil. Od septembra 2020 bazén hostil približne 9 000 plavcov. Vďaka tomu sa nielen celý zaplatil sám, ale im aj zarobil niečo navyše. 

Aplikácia sa čím ďalej tým viac teší úspechu, o čom hovoria aj príjmy z rezervácií, ktoré sa od minulého roka zvýšili o 100 %. V decembri minulého roka sa spoločnosti Swimply podarilo získať podporu vo výške 40 miliónov dolárov, necelý rok po tom, ako dostali podporu vo výške 10 miliónov dolárov. 

Nie je to len o zárobku

Battan si za prenájom bazénu účtuje 70 dolárov za hodinu pre päť osôb. Cena sa, samozrejme, zvyšuje v prípade, ak je ľudí viac alebo sa doba prenájmu predlžuje.

Spoločnosť Swimply si z každej uskutočnenej rezervácie účtuje 15-percentný poplatok, ale jednoduchosť používania aplikácie stojí za to. Počas leta Battan rezervuje asi 26 návštev týždenne. 

Swimply application for swimming pool
zdroj: AP/Swimply

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Bunin Laskin sa pre CNBC vyjadril, že chápe aj riziká takéhoto prenájmu. Preto spoločnosť ponúka hostiteľom až 10 000 dolárov na pokrytie nákladov na škody, ktoré vznikli počas rezervácie. Webová stránka v súčasnosti ponúka viac ako 25 000 bazénov vo všetkých 50 štátoch Ameriky, ako aj v Kanade a Austrálii. 

Prenájom chce rozšíriť aj o ďalšie komodity

Celý biznis sa Laskinovi zrodil v hlave vo chvíli, keď zaplatil svojej susedke za prenájom bazéna a uvedomil si, že by z toho mohol byť biznis. Jeho ďalšie kroky viedli na Google Earth, aby zistil, koľko ľudí má bazén.

Rozhodol sa ich osloviť, či by mali záujem ich prenajímať, a tak sa začal budovať jeho biznis. Swimply však nechce ostať len pri bazénoch.

Ako píše The Washington Post, už tento rok má v pláne prenájom rozšíriť aj o rekreačné priestory ako basketbalové ihriská, tenisové kurty, priemyselné kuchyne či nahrávacie štúdiá.

Uvidíme, ako sa aplikácia v budúcnosti rozšíri a či si nájde pokrytie aj v Európe. Ak náhodou nie, vytvoril sa priestor pre niekoho, kto by chcel niečo podobné rozbehnúť aj pre európskych majiteľov bazénov. 

Zdroje: Entrepreneur, Swimply, CNBC, The Washington post

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá