Na pomoc Austrálii ľudia vyzbierali vyše 26 miliónov eur. Hrdina z filmu Thor prispel rekordnou sumou

  • Požiare v krajine od septembra pripravili o život už najmenej 25 ľudí a milióny zvierat
  • Na pomoc v boji proti masívne sa šíriacim požiarom najnovšie prispel aj herec, ktorý sa preslávil filmami THOR a AVENGERS
  • Chris Hemsworth spolu s rodinou daroval 1 milión dolárov
wikimedia.org, unsplash.com
  • Požiare v krajine od septembra pripravili o život už najmenej 25 ľudí a milióny zvierat
  • Na pomoc v boji proti masívne sa šíriacim požiarom najnovšie prispel aj herec, ktorý sa preslávil filmami THOR a AVENGERS
  • Chris Hemsworth spolu s rodinou daroval 1 milión dolárov

Juhovýchod Austrálie bojuje s bezprecedentnými požiarmi, ktorých šírenie podporujú rekordné teploty a sucho. Lesné požiare už zničili takmer 2 000 domov, informuje o tom BBC.

V utorok hlásil štát Nový Južný Wales 1 588 zničených a 653 poškodených domov. Okolo 200 domov ľahlo popolom aj v susednom štáte Viktória, ďalších vyše 100 zhorelo v iných štátoch. Úrady odhadujú škody doteraz na 700 miliónov austrálskych dolárov (433 miliónov eur), očakávajú však ešte ich výrazný nárast.

Gepostet von Adebiyi Sunday am Mittwoch, 13. November 2019

Pred pár dňami sa na Facebooku objavila aj zbierka, ktorej iniciátorkou je komička Celeste Barber. Do dnešného dňa sa do zbierky na pomoc ľuďom zasiahnutým požiarom, zložilo viac ako 1 milión ľudí, ktorým spolu prispeli neuveriteľných 26,7 miliónov eur

Pomocnú ruku krajine najnovšie prikladá aj hollywoodska hviezda a hrdý Austrálčan Chris Hemsworth. 36-ročný herec sa preslávil filmami THOR a AVENGERS, v ktorých stvárnil postavu boha Thora.

„Ahoj všetci. Rovnako ako vy, aj ja chcem podporiť boj proti požiarom v Austrálii. Moja rodina a ja prispievame miliónom dolárov. Dúfam, že aj vy môžete pomôc. Každý cent sa počíta, takže všetko, čo sa vám podarí nazbierať, sa počíta,”  vyjadril sa Chris Hemsworth na svojom Instagrame. 

Čítaj viac TU>> DiCaprio a Greta Thunberg reagujú na katastrofu v Austrálii. Dym z požiarov dorazil už aj na Nový Zéland

K známym menám sa pridala aj speváčka Pink. Tá prispela, rovnako ako Nicole Kidman s manželom sumou 500-tisíc dolárov.

Som úplne hotová, keď vidím, čo sa práve teraz deje v Austrálii a čo spôsobujú strašné lesné požiare,“ napísala Pink svojej obrovskej fanúšikovskej základni na Twitteri. Populárnu speváčku sleduje totiž na tejto sociálnej sieti viac ako 32-miliónov ľudí.
Sľubujem, že zašlem 500.0000 dolárov priamo miestnym hasičským zborom, ktoré v miestach požiaru tak tvrdo bojujú,“ dodala 40-ročná trojnásobná držiteľka Grammy.

Austrálska vláda tiež vyčlenila 20 miliónov austrálskych dolárov (v prepočte približne 12,5 milióna eur) na prenájom štyroch lietadiel určených na hasenie plameňov.

Australia Bush Fire – Urgent HELP!! Donate To the Organisations

Help Australia with Action. Donate, Volunteer, Check on loved ones.Click on some of the organizations below that urgently need your help! 🐨💛⁣To Help Wildlife: 🦘🐨⠀⁣Port Stephens Koalaswww.portstephenskoalas.com.au⁣⁣Wildlife Rescue Sunshine Coast -⁣⁣www.wildliferescuesunshinecoast.com.au/⁣⁣⁣@kiwildlifepark⁣www.kangarooislandwildlifepark.com⠀⁣⁣Currumbin Wildlife Sanctuarywww.currumbinsanctuary.com.au/hospital⁣⁣WIRESwww.wires.org.au⁣⁣⁣⁣@wildtofreehttps://wild2free.org.au⁣⁣⁣⁣@portmacquariekoalahospital ⁣www.koalahospital.org.au⁣⁣⁣⁣@friends_of_the_koala ⁣www.friendsofthekoala.org⁣⁣⁣⁣Northern Rivers Wildlife Carers⁣www.wildlifecarers.com⁣⁣⁣⁣Koalas In Care Inc.⁣www.koalasincare.org.au⁣⁣⁣⁣FAWNA NSW INC,⁣⁣www.fawna.org.au⁣⁣⁣⁣@therescuecollective⁣⁣www.therescuecollective.com⁣⁣⁣To Help Firefighters: 🔥⠀⁣@nswrfs – New South Wales Fire Service⁣www.rfs.nsw.gov.au⠀⁣⁣@cfavic – Victoria Fire Service⠀⁣https://www.cfa.vic.gov.au/about/supporting-cfa⠀⁣⁣South Australian Country Fire Service⠀⁣www.cfsfoundation.org.au/donate⠀⁣⁣Queensland Fire Service⠀⁣http://www.givit.org.au ⠀⁣⁣To Help Relief & Recovery Orgs 👨‍👩‍👧‍👧⁣@redcrossau ⁣https://www.redcross.org.au/⁣⁣@salvosau⁣https://www.salvationarmy.org.au/donate/make-a-donation/donate-online/?appeal=disasterappeal⁣To Provide Food in Need 🥗⁣⠀⠀⠀⠀⠀⁣@foodbankaus ⁣https://www.foodbank.org.au/?state=vic⁣#australia #australianbushfires #bushfire #sydney #perth #melbourne #goldcoast #nsw #nswfires #happynewyear #newyear #kangaroo #koala #quokka #wallabees #brisbane #darwin #australiafires #victoria #melbourne #adelaide #alicesprings #queensland #thisisqueensland #earth #bushfiresaustralia #wildfires #climatechange #climateaction

Gepostet von Daxon am Samstag, 4. Januar 2020

Nebezpečenstvo šírenia požiarov stále narastá, a to najmä po tom, ako v sobotu zaznamenali nezvyčajne vysoké teploty. V Canberre hlásia 43 stupňov Celzia, v Penrithe až 48 stupňov Celzia.

V štáte Nový Južný Wales horí vyše 130 požiarov, pričom najmenej polovicu z nich nemajú hasiči pod kontrolou. V štáte Viktória zaznamenali 48 požiarov na ploche s rozlohou 320-tisíc hektárov.

Zdroje: bbc.com, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech