Na Slovensku zarobíš aj 9-tisíc: Na tieto pozície musíš mať titul. Výška už ale nie je zárukou úspechu

  • Zamestnávatelia pozerajú aj na školské aktivity, projekty a brigády
  • Vysoké školy majú rôzne výhody, ktoré ti bežný život nemusí ponúknuť
  • Zamestnávatelia pozerajú aj na školské aktivity, projekty a brigády
  • Vysoké školy majú rôzne výhody, ktoré ti bežný život nemusí ponúknuť

Množstvo mladých ľudí nastupuje na vysokú školu, aby po jej skončení našli vysnívanú prácu. Priemerná doba štúdia je 3 – 5 rokov. Stojí naozaj za to, ak mladým ľuďom nikto nedá stopercentnú záruku na dobre platené zamestnanie po jej absolvovaní?

Vo vzduchu visí niekoľko otázok – zaručí mi vysoká škola lepší plat? Záleží, či sa v škole snažím, alebo preliezam len s odretými ušami? 

Zaujíma zamestnávateľov dosiahnuté vzdelanie?

Zaujímalo nás, či je vysokoškolské vzdelanie naozaj také dôležité. Ako prebiehajú pohovory na rôzne pracovné miesta? 

Adela Kukumbergová, HR business senior partner Tatra banky, nám poskytla pohľad dovnútra – vysvetlila, ako sa pozerajú na uchádzačov. Na pracovných pohovoroch banku naozaj zaujíma dosiahnuté najvyššie vzdelanie, dokonca aj to, ako sa študentovi darilo na skúškach a ktoré predmety ho najviac bavili. 

Na akých pozíciách získaný diplom dokáže uchádzač využiť?

„Vzdelanie je dôležité pri pozíciách, kde nepostačuje interné zaúčanie alebo tútoring a kde je takéto zaúčanie potrebné stavať na základoch, ktoré uchádzač získal štúdiom. Na iné faktory sa pozeráme skôr pri pozíciách, kde vieme rýchlo uchádzača zaškoliť interne a zameranie pozícií je skôr postavené na jeho komunikácii, dôslednosti, organizačných schopnostiach alebo postoji,“ povedala Kukumbergová.

Odrazový mostík

Na to, či sa zaujímajú o diplomy a úroveň vzdelania, sme sa pýtali aj digitálneho riaditeľa firmy Zenith Patrika Saba. Zenith je multichannel komunikačná mediálna agentúra.

„Určite zaujíma. Vysokoškolské, respektíve alternatívne odborné vzdelanie je fajn predispozícia a odrazový mostík k ďalšej kariérnej ceste uchádzačov na pozície v našom odbore,“ povedal. 

Častou úvahou býva, či existuje súvis medzi vyštudovanou vysokou školou a kvalitou pracovníka.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: peniaze.sk, startitup.sk, eduworld.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá