Najlepší zamestnávateľ na Slovensku? Táto firma pre svojich ľudí stavia domy

  • Dom či byt, ktorý ti postaví zamestnávateľ, príspevky na školské pomôcky a ďalšie benefity sa tak často nevidia.
collage hsh
  • Dom či byt, ktorý ti postaví zamestnávateľ, príspevky na školské pomôcky a ďalšie benefity sa tak často nevidia.

HSH Kura kráľovské je firma z Veľkého Zálužia, ktorá sa venuje chovu a spracovaniu hydiny. Na našom trhu sú od roku 1992 a ich víziou je poskytovať kvalitné, zdravotne bezpečné, biologicky a nutrične plnohodnotné produkty.

kura

foto: kurakralovske.sk

Okrem kvality svojich produktov sa vedenie spoločnosti venuje aj spokojnosti svojich zamestnancov, ktorých má dokopy cca 500. A to celkom zaujímavým spôsobom. Pre zamestnancov stavajú domy alebo byty, podľa ich dopytu. Tento projekt rozbehli už v roku 1999. Takto ubytovali zatiaľ 19 rodín, čo, s najväčšou pravdepodobnosťou, nebude konečné číslo, pretože v prípade, že bude dostatočný záujem, budú zamestnávatelia pokračovať vo výstavbe. Domov je postavených 25.

kura3

foto: HSH

Nájomné domov aj bytov majú za zvýhodnené sumy. Momentálne je väčší záujem o byty ako domy.

Vytvorili neziskovú organizácia „Vaša podpora“, z ktorej pomáhajú s nákladmi na spojenými so školskými pomôckami ich detí, okrem toho k výplate dostávajú 12 kíl mäsa, každé ráno majú k dispozícii raňajky a obed majú za symbolický poplatok jedno euro.

HSH platí aj zdravotné prehliadky a v prípade, že má sociálne znevýhodneného zamestnanca, platí im rôzne zdravotnícke potreby či liečebné pobyty.

Ak zamestnanec získa príslušný certifikát, môže firmu požiadať o bezúročnú pôžičku.

kura2

foto: kurakralovske.sk

Toto sú benefity, ktoré nenájdeš ani vo veľkých korporátoch a všíma si to aj verejnosť. HSH získali tento rok ocenenie Via Bona v kategórii Skvelý zamestnávateľ za rok 2015, ktorú udeľuje Nadácia Pontis.

Takéto ocenenie je zadosťučinením a motiváciou pre firmu a zároveň pýchou zamestnancov. Len tak ďalej.

zdroj: kurakralovske.sk, spectator.sme.sk, zdroj titulnej fotografie: HSH 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK