Najnovšia slovenská kampaň bojuje proti extrémizmu s humorom

  • Prídete na sociálne siete a je len otázkou času, kedy narazíte na nenávistné komentáre týkajúce sa migrantov, cudzincov či Rómov.
  • Názory sú vulgárne, agresívne, a vy viete, že nemá žiadnu cenu ich vyvracať.
snimka-obrazovky-2018-02-12-o-13-53-58
rozplacnacka.sk
  • Prídete na sociálne siete a je len otázkou času, kedy narazíte na nenávistné komentáre týkajúce sa migrantov, cudzincov či Rómov.
  • Názory sú vulgárne, agresívne, a vy viete, že nemá žiadnu cenu ich vyvracať.

Podľa občianskeho združenia Divé maky, ktoré sa už 12 rokov venuje podpore rómskych detí a mládeže, je mimoriadne ťažké žiadať o podporu pre Rómov v spoločnosti plnej extrémizmu a predsudkov. Vo svojej tohtoročnej kampani na 2% bojujú proti extrémizmu s humorom –  diskutovať s náckami nemá zmysel, ale môžete si z nich uťahovať, no v prvom rade podporiť vzdelávanie Rómov a ich talent.

Veď nič nerozplače nácka viac, než úspešný Róm

Divé maky vyzývajú všetkých škodoradostníkov s dobrým srdcom, ktorým prekáža neznášanlivosť a predsudky, aby darovali svoje 2 percentá na podporu mladých rómskych talentov a dali o tom vedieť na sociálnych sieťach. Ako tvrdia, len ak bude na Slovensku viac úspešných Rómov a ľudí, ktorí ich podporia, rasizmus a extrémisti nemajú šancu.

Divé maky realizujú aj unikátny projekt Mladí rómski lídri, ktorého cieľom je vytvoriť skupinu mladých Rómov, ktorí sa stanú vzorovými modelmi pre celú rómsku komunitu na Slovensku. Aj s príbehmi týchto mladých ľudí sa môže verejnosť v kampani oboznámiť.

Chcete sa pridať a podporou mladých rómskych talentov zabojovať proti nenávisti humorom?  

Navštívte www.rozplacnacka.sk, darujte Divým makom 2 % z daní  a dajte o tom vedieť svojim známym na sociálnych sieťach. Divé maky už od roku 2005 podporujú rozvoj talentovaných rómskych detí a mládeže pochádzajúcich zo znevýhodneného prostredia.

Ťažiskom ich aktivít je štipendijný program, v rámci ktorého za 12 rokov poskytli vyše 500 štipendií, pričom všetky rómske deti a mladí ľudia v programe majú svojho mentora, absolvujú vzdelávacie pobyty a dostávajú systematickú podporu a motiváciu prostredníctvom pozitívnych vzorov, terénnych pracovníkov, umelcov, darcov a dobrovoľníkov.

Cieľom OZ Divé maky je vychovať vzdelanú rómsku generáciu, ktorá bude vedieť riešiť problémy svojej komunity a môže byť pozitívnym príkladom pre ostatných.

 

Viac o kampani na www.rozplacnacka.sk

Viac o Divých makoch na www.divemaky.sk

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá