Nešťastný Príbeh Jimiho Heseldena: CEO Segway-u zabil jeho vlastný produkt!

  • Jimi Hesselden bol skutočný gentleman, ktorý doplatil na svoje dobré vychovanie.
image_1447394060.jpeg
  • Jimi Hesselden bol skutočný gentleman, ktorý doplatil na svoje dobré vychovanie.

 

Stalo sa to v roku 2010. Multimilionár Jimi Hesselden bol na prechádzke so svojim psom. Ako majiteľ firmy na výrobu Segwayov bol pochopiteľne na svojom stroji. Hoci už vtedy bol z bezpečnostných dôvodov Segway v uliciach Veľkej Británie zakázaný, na súkromných pozemkoch si sa mohol vyblázniť, koľko si chcel. 

 

 

Preto sa Jimi vybral na nespevnenú turistickú cestu. Keď prechádzal popri vysokom útese, uhýbal sa inému pánovi so psom, Seanovi Christiemu. Segway sa nečakane pohol dozadu a Jimiho čakal pád, ktorý bohužiaľ neprežil. Veľmi smutná zhoda okolností. Zabil ho jeho vlastný produkt a jeho vlastné dobré maniere. Aj keď sa oficiálna verzia často spochybňuje, nič to nemení na tom, že pre svet to bola obrovská strata.

 

Jimi zomrel vo veku 62 rokov a jeho odhadovaný vtedajší majetok sa pohyboval na úrovni okolo 166 miliónov libier. Spoločnosť Segway kúpil v tom istom roku, ako zomrel. ( Presne osem mesiacov predtým Dean Kamen ). Nikdy nepatril medzi tých, ktorí by sa pretŕčali v médiach. Napriek tomu bol veľmi dobre známy – pre jeho spôsoby, pokoru a milý prístup k celému svojmu personálu.

 

 

Jimiho príbeh je veľmi zaujímavý. Vyrástol v oblasti Halton Moor v anglickom Leedse a na školu sa vykašľal, keď mal 15 rokov. Dlhé roky pracoval ako baník, až kým ho v osemdesiatych rokoch pre znižovanie stavov neprepustili. Založil si biznis, ktorý dodával vybavenie pre armádu a krok po kroku sa dostal až na spomenutých 166 miliónov libier. Tento majetok ho vyniesol medzi 400 najbohatších ľudí Veľkej Británie. 

 

Známym sa stal pre jeho charitatívnu činnosť, keď s dobrým úmyslom daroval viac ako 20 miliónov libier. 

 

zdroj: bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech